english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zaspokojone potrzeby

„Zaspokojone potrzeby” to temat Ogólnopolskiej Konferencji Kobiet, która odbędzie się 5-7 listopada w Wiśle-Jaworniku. Organizatorem konferencji jest Duszpasterstwo Dorosłych Centrum Misji i Ewangelizacji. Do 2 listopada przyjmowane są zgłoszenia mailowe i telefoniczne, a na zarejestrowane panie czekają prezenty. Wszystkie kobiety, które nie zdążą tego zrobić mogą przyjechać i zarejestrować się na miejscu.

– Jako kobiety zostałyśmy stworzone w wyjątkowy sposób przez naszego Stwórcę. On przyszedł, by dać nam życie i pomóc żyć jego pełnią. Czy zawsze czujesz tę pełnię? Co robisz z pustką, która wkrada się w twoje życie? Czy jesteś w ogóle świadoma tego, czego potrzebujesz, aby ją wypełnić? Przyjrzymy się uważnie naszym kobiecym potrzebom i oczekiwaniom – zapowiada wykładowczyni Laura Hash.

Temat potrzeb jest często poruszany, zwykle w dość skrajny sposób. Z jednej strony mówi się o konieczności zaspokajania przede wszystkim własnych potrzeb, z drugiej o pierwszeństwie potrzeb rodziny, przyjaciół, potrzebujących. Prawda jak zwykle leży po środku – ważna jest bowiem zarówno realizacja własnych potrzeb, jak i zauważanie potrzeb innych.

– Odnoszę wrażenie, że do tej pory o wiele więcej uwagi poświęcano kobietom, ich problemom emocjonalnym i napięciom, jakie im towarzyszą. Kreowano mężczyznę, jako takiego, który musi chodzić na palcach i zaspokoić pragnienia kobiety zanim ona jeszcze wymyśli, że takie pragnienie ma. Porozmawiamy o tym, jak mężczyzna myśli, czego pragnie, czego oczekuje, czyli o tym, że mężczyzna też ma uczucia i łatwo go zranić – zdradza wykładowca Paweł Gumpert.

W programie konferencji nie zabraknie także czasu na dyskusje w grupach, wspólny śpiew z Zespołem CME oraz rozmowy przy kawie i herbacie.

Gabriela Glajcar