english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zimowy Tydzień Dobrej Nowiny

„Niech mówią zwierzęta” ...
Zimowy Tydzień Dobrej Nowiny w Pruchnej, parafia Drogomyśl, Śląsk Cieszyński
  
Zwierzęta tak jak ludzie mają swoje specyficzne cechy charakteru. Okazuje się, że możemy się od nich wiele nauczyć. Trzeba tylko podkreślić te dobre zachowania, na które zwraca uwagę także Biblia. Podczas tegorocznych ferii zimowych (ostatni tydzień lutego 2010 r.) chcieliśmy dać dzieciom alternatywę w spędzeniu tego wolnego czasu. Tak, aby przed ich oczami nie był tylko komputer czy telewizor...
 
 
Dzieci spotykały się w przedpołudniowych godzinach przez cztery dni. I uczyły się od zwierząt ... Owca – mówiła o posłuszeństwie, osioł – przestrzegał, aby nie być głupio upartym, od mrówki mogliśmy uczyć się pracowitości, zaś wróbel pokazywał jak cenni jesteśmy dla Boga. Każda z cech ukazana była także poprzez poszczególne historie i postacie biblijne, tak aby wiedzieć, jak zastosowywać poznane prawdy do życia na co dzień.
 
 
Nie zabrakło też czasu na śmiech i zabawy. W piątek pojechaliśmy do kina na film „Alvin i wiewiórki”.
 
 
Mam nadzieję, że dla wszystkich był to miły czas, nie tylko nauki, ale i wypoczynku. Postaramy się aby spotkać się nie tylko latem, ale także za rok podczas kolejnych ferii zimowych.
 
 
Serdecznie dziękujemy także młodzieży naszej parafii, która tak licznie i z dużym zaangażowaniem wsparła nas w tej pracy.
 
Anna Bujok