english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zjazd Młodzieży w Krakowie

W dniach 23-24 października 2010 r. odbył się kolejny Diecezjalny Zjazd Młodzieży Ewangelickiej w Krakowie pod hasłem: „Zaangażuj się w świat”. Jak co roku i tym razem nie zabrakło wielu atrakcji. Uczestnicy zostali przywitani przez diecezjalnego duszpasterza młodzieży ks. Marcina Koniecznego i wraz z zespołem DAWAR oficjalnie rozpoczęli spotkanie w kościele św. Marcina. Następnie wszyscy udali się na mały poczęstunek.
 

 
W tym roku gospodarze zjazdu zorganizowali niecodzienne zwiedzanie dawnej stolicy Polski. Poznaliśmy historię Krakowa spacerując po podziemiach Rynku Głównego – wykopaliskach odkrytych w samym centrum miasta. Po krótkiej lekcji historii udaliśmy się na spotkanie z Henrykiem Schiele – byłym członkiem Armii Krajowej; człowiekiem, który przeżył Powstanie Warszawskie. Wysłuchaliśmy niesamowitych wspomnień i relacji dotyczących walk w obronie stolicy. Nie można sobie chyba wyobrazić większego poświęcenia i zaangażowania w świat, a w tym przypadku bezpośrednio w naszą Ojczyznę.
 
Po dniu pełnym wrażeń uczestnicy zostali poczęstowani przepyszną kolacją w formie krakowskiego bigosu, a następnie razem z ks. Romanem Prackim, który opowiedział o własnym, ale i nie tylko swoim powołaniu i zaangażowaniu, zakończyliśmy oficjalną część dnia.
  

 
Od tego momentu wszyscy mieli dobrą okazję, aby jeszcze lepiej poznać się nawzajem –
w końcu gry takie jak piłkarzyki, UNO czy Farmer są doskonałą okazją do integracji. Chętni mogli także skorzystać ze specjalnie przygotowanej sali i obejrzeć kilka filmów. Rozmowy w kawiarence DZME toczyły się nawet do wczesnych godzin porannych!
 
Następnego dnia - w niedzielę wraz z krakowską parafią ewangelicką mogliśmy wspólnie przeżywać nabożeństwo z Komunią świętą.
  
Po spotkaniu w kościele uczestnicy udali się w podróż powrotną do domu.
 
Chyba wszyscy mogą zgodnie stwierdzić, że kolejny zjazd można jak najbardziej zaliczyć do udanych. I pamiętajmy – angażujmy się w świat! Bo jak pokazał nam ten wspólnie spędzony czas i spotkanie – naprawdę warto!
 

Karolina Ponge, zdjęcia: David Rymisz