english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zmień zwykły na inny

Adwent (z łac. ‘adventus’ czyli przyjście) jest oczekiwaniem na czas powtórnego przyjścia Chrystusa i przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Dziś okres przedświąteczny częściej kojarzy się z zabieganiem, zakupami i wieloma, w gruncie rzeczy nieistotnymi, przygotowaniami niż z wyciszeniem i refleksją związaną z oczekiwaniem. Dlatego Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) od kilku lat promuje akcję Inny adwent, która na przekór współczesnym trendom podkreśla istotę i znaczenie adwentu oraz zwraca uwagę na sposób jego przeżywania, akcentując duchowość jako ważną sferę życia każdego człowieka.

Organizatorzy zachęcają uczestników do dzielenia się sposobami przeżywania tego szczególnego czasu, deklarowania swoich postanowień i dyskusji na forum. Na stronie akcji można także znaleźć odpowiedź na pytanie: W jaki sposób można przeżywać adwent?, oraz impulsy, które mają pobudzać do adwentowej refleksji i inicjować zmiany w sposobie jego przeżywania.

Tegorocznej edycji akcji, która wystartowała 22 listopada 2010 r. (na sześć  dni przed niedzielą, 28 listopada, rozpoczynającą adwent), towarzyszy hasło „Zmień zwykły na inny”.

Akcja "Inny adwent" jest częścią szerszego projektu przygotowanego przez CME, pod nazwą „Prawdziwe święta”, którego celem jest podkreślenie duchowego aspektu świąt oraz jego promowanie.

Wejdź na www.innyadwent.pl. Odkryj na nowo sens oczekiwania.

Gabriela Glajcar