english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zostań studentem

1 października to „symboliczny” początek kolejnego roku akademickiego. Symboliczny, bo w wielu uczelniach uroczystości związane z rozpoczęciem roku odbywają się także w kolejnych dniach października. Jednak, co najważniejsze, wraz z wręczanym indeksem, wielu ludzi otrzymuje wtedy „wymarzony” status studenta. Decyzja o wyborze kierunku studiów może być mniej lub bardziej przemyślana, podjęta pod presją innych, czasu, osiągniętych wyników maturalnych, czy perspektyw zdobycia w przyszłości pracy w zawodzie. Miło studiuje się wtedy, gdy wybór studiów zgodny jest z zainteresowaniami, a ich ukończenie związane jedynie z własnym zaangażowaniem i samodyscypliną.

W taki sposób studiuje się w Szkole Biblijnej-Centrum Kształcenia Wolontariuszy w Dzięgielowie. Co więcej, by zostać studentem nie trzeba świetnie zdać matury i pokonać pozostałych 20 kandydatów w walce o miejsce. Wystarczy mieć ukończony 16 rok życia i odbyć rozmowę wstępną.
– Motywacją do podjęcia studiów w Szkole Biblijnej jest najczęściej chęć „duchowej inwestycji w siebie”. W czasie rozmowy pytam kandydatów także o oczekiwania, duchowe nastawienie. Każda rozmowa jest inna. Zwykle po ukończeniu Szkoły nasi studenci mają wizję swojego miejsca w służbie. Zachodzi w nich proces, zainwestowali w siebie i są gotowi, by służyć innym – stwierdza Maciej Oczkowski, kierownik Szkoły Biblijnej.

W tym roku na rozpoczęcie nauki w Szkole Biblijnej zdecydowało się już 15 osób, najstarsza ma 59 lat, a najmłodsza 16. Pochodzą z: Bielska-Białej, Cieszyna, Cisownicy, Drogomyśla, Dzięgielowa, Skoczowa, Ustronia, Wisły i Żor. Do tej grupy dołączą z pewnością dwie kolejne, które już umówione są na rozmowę wstępną z Maciejem Oczkowskim. Inauguracja roku odbędzie się 10 października 2010 r. o godzinie 10.00 w Kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie.

Jeśli chcesz zainwestować w swój rozwój duchowy i znaleźć się w „żądnym wiedzy” studenckim gronie jest jeszcze szansa. Skontaktuj się z Maciejem Oczkowskim, tel. 503 950 689, umów na rozmowę wstępną i odbierz, być może pierwszy w swoim życiu, indeks – klucz do drzwi, za którymi rozciąga się Boża perspektywa.

Gabriela Glajcar