english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

25-lecie ordynacji ks. W. Pytla i J. Holesza

Pomimo chłodu panującego w Kościele Pokoju w Świdnicy, atmosfera podczas nabożeństwa dziękczynnego 30 listopada 2011 r. była bardzo gorąca i serdeczna.

Ks. Waldemar Pytel i ks. Janusz Holesz dokładnie przed dwudziestu pięciu laty ślubowali w świdnickiej świątyni wierność Bogu i Kościołowi ewangelickiemu.
 
 
Po ćwierćwieczu nadszedł czas na refleksję. Nie obyło się bez wzruszeń i łez. – „Przede wszystkim czuję potrzebę, aby Was drodzy Parafianie przeprosić za 25 lat mojej wśród Was służby. Przeprosić, że nie zawsze spełniałem Wasze oczekiwania, potrzeby czy wyobrażenia” – powiedział ks. Waldemar Pytel, który z dniem ordynacji rozpoczął nowy rozdział swojego życia w świdnickiej parafii. W przemówieniach swoich zwierzchników – Biskupa Kościoła i Biskupa Diecezji Wrocławskiej – został doceniony za pełne zaangażowania lata służby wśród świdnickich ewangelików, ale też za wiele ciekawych inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności. Za działalność w Diecezji Wrocławskiej, w której jest zastępcą Biskupa – ks. Ryszarda Bogusza oraz pracę w Synodzie Kościoła, pełniąc funkcję Prezesa.
 

 
Druga część spotkania odbyła się w Teatrze Miejskim, gdzie jubilat odebrał od Prezydenta Świdnicy, Starosty Świdnickiego, Rady Parafialnej, parafian i świdniczan wiele życzeń na dalsze lata służby. Tego dnia nie mogło zabraknąć sceny i dobrej z niej gry aktorskiej, ponieważ ks. Pytel jest miłośnikiem teatru. Goście wspólnie z jubilatami wysłuchali „Śpiewogry literackiej” w wykonaniu Grzegorza Żaka i Ścibora Szpaka.