english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Aktywne lato w parafii piskiej

Dnia 19 lipca 2011 roku została ogłoszona lista wyników w konkursie ofert na finansowe wsparcie w 2011 r. realizacji projektów z zakresu organizacji i funkcjonowania sieci oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi.Parafia ewangelicka w Piszu zgłosiła ofertę na przeprowadzenie zadania publicznego pt. „Aktywni mimo wszystko", w której głównym zadaniem jest przeprowadzenie dodatkowych zajęć dla uczestników terapii Środowiskowego Domu Samopomocy w Piszu z zakresu: konsultacji psychiatrycznych, konsultacji psychologicznych, zajęcia z doradcą zawodowym, zajęcia z trenerem pracy, zajęcia z trenerem przedsiębiorczości.


Ponadto w zakres projektu wchodzą 3 wyjazdy do kina, 3 wyjazdy do teatru, 3 wyjazdy do filharmonii.


Parafia Ewangelicko-Augsburska w Piszu otrzymała dotację w wysokości 70 000,00 zł!

Zapraszamy do śledzenia relacji z realizacji projektu !!!


W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa pomiędzy parafią reprezentowaną przez ks. Marcina Pysza, a Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej reprezentowanym przez panią Minister Jolantę Fedak.


W związku z projektem Parafia Ewangelicko-Augsburska w Piszu nawiąże współpracę z:

-psychiatrą 

-psychologiem 

-doradcą zawodowym 

-trenerem pracy 

-trenerem przedsiębiorczości


Kontakt: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Piszu, pl. Daszyńskiego 12A, 12-200 Pisz;

tel./fax.: 87 423 22 80, kom. 502 620 934, e-mail: pisz@luteranie.pl   Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej


***

20 lipca 2011 r. odbył się w Piskim Domu Kultury I Wojewódzki Turniej Tańca Środowiskowych Domów Samopomocy. Po długich i niełatwych przygotowaniach udało się! Wraz z Ewangelickim Stowarzyszeniem Betel, Urzędem Miejskim w Piszu i Piskim Domem Kultury zorganizowaliśmy I Wojewódzki Turniej Tańca Środowiskowych Domów Samopomocy. Patronat honorowy objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski – Marian Podziewski, a sponsorował piski Grot.

Nasze taneczne zmagania rozpoczęliśmy przywitaniem uczestników małym poczęstunkiem, następnie wszyscy zgromadziliśmy się w sali głównej. Turniej zainaugurował ks. Marcin Pysz, który przeczytał wszystkim zgromadzonym list od Wojewody. Następnie pani Kierownik piskiego ŚDS`u przywitała wszystkie Domy biorące udział w zawodach, a mianowicie: 
- Środowiskowy Dom Samopomocy z Bartoszyc,
- Środowiskowy Dom Samopomocy z Ełku,
- Środowiskowy Dom Samopomocy z Nidzicy,
- Środowiskowy Dom Samopomocy z Mikołajek,
- Środowiskowy Dom Samopomocy z Mrągowa,
- Środowiskowy Dom Samopomocy z Pieniężna,
- Środowiskowy Dom Samopomocy z Węgorzewa, 

Turniej przeprowadzono w dwóch kategoriach: Para i Grupa taneczna.    
Po wszystkich występach Jury konkursu w składzie: p. Julita Oterska (St. instruktor ds. tańca), p. Grażyna Leszczyńska (Wiceburmistrz Pisza), Małgorzata Świerczewska (St. instruktor ds. teatru), p. Ranata Dulish (Kierownik MGOPS w Piszu), ks. Marcin Pysz (Prezes Ewangelickiego Stowarzyszenia Betel) udało się na naradę.  

W czasie obrad Jury, gościom i uczestnikom turnieju czas umilał teatr ognia "Fire Factory". Bardzo dziękujemy za świetny występ, który dostarczył mnóstwo emocji.  

Po występie przyszedł czas na ogłoszenie wyników, które przedstawiały się następująco: 

Kategoria Para:
I miejsce: ŚDS z Pieniężna (134 punkty),
II miejsce: ŚDS z Nidzicy (122 punkty),
III miejsce: ŚDS z Węgorzewa (121 punktów), 

Kategoria Grupa taneczna:
I miejsce: ŚDS z Pisza (141 punktów),
II miejsce: ŚDS z Mikołajek (134 punkty),
III miejsce: ŚDS z Bartoszyc (133 punkty), 
Wyróżnienia: ŚDS z Mrągowa, ŚDS z Ełku,         

Po ogłoszeniu wyników wręczono opiekunom Domów pamiątkowe podziękowania za udział, a uczestnikom wręczono statuetki. Ponadto każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowy kubek. Następnie wszyscy udali się na obiad zorganizowany w budynku piskiego ŚDS`u.        

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za tak liczne przybycie i uczestnictwo w turnieju. Zapraszamy za rok na kolejne zmagania!

Galeria zdjęć 

Tekst: Piotr Dobosz 
Zdjęcia: Jakub Pastuszewski i Jan Piątkowski