english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Diakonijna kromka chleba w Piszu

Parafia Ewangelicko – Augsburska w Piszu od tego roku prowadzi akcję nieodpłatnego przekazywania chleba osobom ubogim.


Chleb przekazuje parafii w formie darowizny Piekarnia Bigda z Pisza. Władysław Preneta, wolontariusz piskiej parafii, czerwonym maluchem odbiera chleb z piekarni. Są to zwroty ze sklepów. Chleb jest jednodniowy, odpowiednio zapakowany i zupełnie zdatny do spożywania. Dwa razy w tygodniu (wtorki i piątki w godz. 08:00 – 12:00) bochenki z siedziby parafii ewangelickiej przy ul. Daszyńskiego odbierają potrzebujący z Pisza i okolic. Łącznie w tym roku wydaliśmy już 6 390 bochenków chleba.


 

Zorganizowanie tej pomocy było procesem długim i trudnym, ale w końcu udało się uzyskać wszelkie potrzebne zgody i interpretacje prawe, aby móc pomagać. Listę osób, które otrzymują pomoc, przygotował Miejsko–Gminny Ośrodek Pomocy w Piszu, na czele z dyrektor Elwirą Świetlicką. Wsparcia udzieliła także Wanda Falk, dyrektor Diakonii Polskiej.

 


Parafia w Piszu dziękuje za okazywaną pomoc Piekarni Bigda i jej właścicielowi Stanisławowi Bigdzie, a Ewie Olchowy za pomysł i nadzór nad akcją.


Chleb, czyli Boży dar trafia do osób, którym tak często brakuje codziennej kromki chleba. Wszystkich potrzebujących pomocy prosimy o zgłoszenie się do MGOPS w Piszu w celu zapisania się na listę.