english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Diecezjalne pożegnanie wakacji

W dniu 27.08.2011 r. w Mikołowie odbyło się diecezjalne pożegnanie wakacji. Wszystko zaczęło się o godzinie 10.00 w kościele św. Jana. Proboszcz parafii ks. Kornel Undas rozpoczął powitaniem gości, odczytał biblijne hasło dnia i zmówił modlitwę. Ks. bp Tadeusz Szurman skierował następnie słowa pozdrowienia do wszystkich uczestników spotkania. Potem ks. Marcin Konieczny wraz z Karolem Undasem poprowadzili śpiew. Śpiewaliśmy pieśni młodzieżowe ze specjalnie przygotowanego na tę okazję śpiewniczka.
 
 
Następnym punktem programu był podział na grupy - utworzono pięć grup: klasy 1-2 i młodsi; 3-4 klasa; 5-6 klasa, w których zajęcia poprowadziły "ciocie" z mikołowskiej szkółki niedzielnej oraz grupa gimnazjalna, gdzie temat poprowadził ks. Marcin Konieczny. ostatnia grupą była grupa dorosłych (rodzice i opiekunowie). W tym dniu opowiadana była historia Jonasza, który był bogobojny, ale bał się wypełnić misję, którą powierzył mu Bóg. W grupie dorosłych pani psycholog opowiadała o tym, jak dobrze wychować dzieci.
 
 
Po historiach biblijnych, pracach manualnych, zabawach i wykładzie przygotowany był kącik z napojami i ciastem, który przygotowały parafianki z Mikołowa. Kolejną atrakcją był dmuchany zamek, na którym dzieci skakały jak szalone. Od tego momentu zaczął się czas wolny, w którym panie kucharki przygotowały BOGRACZ, NALEŚNIKI ORAZ TOSTY.
 

 
Program popołudniowy wypełniła inscenizacja clownów z CMiE z Dzięgielowa. Punktem przedostatnim było wspólne śpiewanie w kościele i podziękowanie organizatorom, które wypowiedział ks. Dariusz Dawid, a błogosławieństwo na drogę powrotną i nowy rok szkolny udzielił radca diecezji ks. dr Marian Niemiec. Ostatnim punktem pożegnania było oficjalne zakończenie. Na osłodę i ochłodę każdy uczestnik otrzymał pysznego loda.
 
 
Mam nadzieje, że wszystkim się podobało i miło spędzili ten jeden z ostatnich dni wakacji.
  
tekst: Karol Undas, zdjęcia: Adam Dziadek