english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dni otwarte w Ozorkowie

W dniach 4 i 5 czerwca 2011 r. parafia w Ozorkowie zorganizowała w ramach Dni Miasta Ozorkowa "Dni otwarte kościoła Dwunastu Apostołów Jezusa Chrystusa". Radni Rady Parafialnej i wolontariusze od 10.00 do 18.00 każdego dnia pełnili dyżur w kościele, udzielając informacji na temat działalności parafii i jej historii.

 
 
W gablotach zostały pokazane m.in. Biblie, śpiewniki, postylle, a na planszach zdjęcia z uroczystości parafialnych i z pracy z dziećmi, prowadzonej w ostatnich latach oraz z działalności charytatywnej. Z zaproszenia na Dni otwarte, zapowiedziane banerem przed kościołem, na plakatach oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Ozorkowa, skorzystało ponad 450 osób, które mogły otrzymać Nowe Testamenty i inne wydawnictwa oraz nabyć literaturę chrześcijańską. W ramach otwartych drzwi został ogłoszony konkurs fotograficzny  „Kościół i Cmentarz Ewangelicki w Ozorkowie”, nad którym patronat objął ks. bp Jan Cieślar. Wyniki konkursu (wraz z wystawą zdjęć) mają być ogłoszone w niedzielę, dnia 4 września 2011 po nabożeństwie o godz.12.00.
 
 

Kościół w Ozorkowie został wybudowany w 1842 r. Dzwonnica kościelna, która stoi samodzielnie przy kościele, została wybudowana w 1882 r. i wymaga obecnie remontu.

 
Organizatorzy akcji Dni otwartych pragną zwrócić uwagę wszystkim zainteresowanym, iż obiekty te wymagają remontu. Proszą więc o dary na remont wieży kościelnej, z której zaczyna odpadać tynk. Dary można przekazywać na konto parafii:
11 1020 3440 0000 7402 0054 2837.
 
Za wszelką okazaną pomoc bardzo dziękujemy.
 

 
Więcej informacji o parafii można przeczytać na stronie internetowej: www.luteranie.pl/ozorkow.
 
ks. Marcin Undas