english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Koncert Noworoczny w Skoczowie

W noworoczne popołudnie (godz. 17.00) ewangelicki kościół w Skoczowie wypełnił się po brzegi. Okazją ku temu był koncert noworoczny w wykonaniu amerykańskiego (stan Karolina Południowa) chóru Hammond School Select Ensemble pod dyr. Stevena Hillarda, przy akompaniamencie Lucindy Shields. 50-osobowy chór tworzy młodzież szkoły średniej w wieku 15-18 lat.


 

Koordynatorem pobytu młodych Amerykanów w Polsce (którzy przybyli do Europy na kilka dni, by zwiedzić Austrię i Polskę) jest ks. Jan Byrt ze Szczyrku-Salmopola. Amerykanie dali dwa koncerty w Austrii oraz dwa w Polsce – kościół ewangelicki w Skoczowie oraz katedra Mariacka w Krakowie. Poza koncertami młodzież zza Oceanu zapoznaje się z historią i współczesnym obliczem naszego kraju (Kraków, Oświęcim, Wisła).

 

Zebrani mieli możliwość wysłuchać kilkanaście kolęd z różnych stron świata (USA, Europa, Afryka) i w różnych aranżacjach (tradycyjne, gospel, negro-spirituals).

 

To była prawdziwa uczta duchowa – powiedział na koniec ks. Adam Podżorski (proboszcz ze Skoczowa). Zaraz po koncercie dało się na żywo usłyszeć komentarze, że chyba nikt nie żałował przyjazdu do Skoczowa.


 


Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania w stronę Jana Marcola, który – pełniąc rolę tłumacza – przybliżał słuchaczom treści i kontekst kolęd. 


Patronem medialnym przedsięwzięcia był portal www.ox.pl 


Zdj. Red. D. Krehut-Raszyk, W. Orawski