english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Koszalin: Spotkajmy się na pikniku parafialnym

W sobotę, 28 maja 2011 r. koszalińscy parafianie spotkali się na Pikniku Parafialnym, zorganizowanym przez miejscową Diakonię. Wszystkich przybyłych serdecznie powitał proboszcz parafii ks. Janusz Staszczak. Wyraził jednocześnie swoją radość z tak licznego udziału parafian i gości w pikniku.
 
 
Piknik rozpoczęliśmy modlitwą stołową. Mimo początkowych obaw, pogoda jednak dopisała. Organizatorzy zadbali też o to, by uczestnicy pikniku mogli się posilić - upieczono pyszne ciasto, z pieczonych na grillu kiełbasek, kaszanek, kurczaka i dorsza bałtyckiego rozchodził się aromat, zachęcający do skosztowania tych przysmaków. Oprócz tego odbył się konkurs na najlepszą sałatkę. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że wszystkie zasługują na pierwsze miejsce.
 
 
Po pysznym posiłku, przy akompaniamencie gitary, na której grał Romuald Długosz, uczestnicy wspólnie śpiewali oraz losowali drobne upominki ufundowane przez koszalińską Diakonię. Wszyscy uczestnicy po wyrażeniu nadzieję, że pikniki parafialne wyjdą na stałe do parafialnego kalendarium otrzymali zapewnienie, że najbliższy odbędzie się na pożegnanie lata.
 

Celem tej inicjatywy było rozbudzenie wśród parafian idei wspólnego spędzania czasu oraz budowania więzi międzypokoleniowych.

 
Tekst i foto: IGS