english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Książka Cały rok blisko

Już wkrótce na rynku wydawniczym pojawi się nowa pozycja Wydawnictwa WARTO – książka Cały rok blisko. Impulsy biblijne na każdy dzień.Do powstania tej książki przyczyniło się wiele osób duchownych i świeckich związanych z kościołem luterańskim, które zechciały podzielić się swoją wiedzą teologiczną, osobistą refleksją i talentem. Różnorodność spojrzenia, przemyśleń i stanowisk oraz form, jakie można w niej znaleźć, jest więc, w pewnym sensie, swoistym obrazem luteranizmu.

Książka ta ma charakter uniwersalny – można rozpocząć studiowanie Biblii z jej pomocą w każdym momencie, niezależnie od wskazań kalendarza, posługując sie przygotowaną przez wydawcę zakładką.

Pozycja ta powstała w oparciu o teksty biblijne zarówno liturgiczne jak i kazalne z sześciu rzędów aktualnej Księgi Perykop według roku kościelnego. Każda niedziela i święto zawiera wskazania liturgiczne, które stanowią dobre wprowadzenie do liturgii dnia, oraz rozmyślanie na temat hasła tygodnia. Opracowania tygodniowe oparte są o sześć  rzędów perykop (poniedziałek I rząd, wtorek II rząd, środa III rząd, czwartek IV rząd, piątek V rząd, sobota VI rząd). Książka ta może być materiałem pomocniczym w pracy kaznodziejskiej i w pracy godzin biblijnych. Z pewnością będzie także ciekawą lekturą dla księży, studentów teologii oraz ewangelistów.

„Nic tak nie pomaga w codziennym życiu jak dobre narzędzia. Ta książka jest jednym z nich – w uporządkowany sposób pomaga wejść w relację ze Słowem Bożym i samym Bogiem. Polecam” – napisał w krótkiej nocie recenzującej ks. Jerzy Samiec, biskup Kościoła Luterańskiego w Polsce i autor jednego z rozważań zamieszczonych w książce.

Książkę Cały rok blisko. Impulsy biblijne na każdy dzień będzie można nabyć w księgarniach Warto w Cieszynie i Krakowie oraz na www.warto.com.pl.

Gabriela Glajcar