english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Laur Jesieni 2011

Środowiskowy Dom Samopomocy w Ukcie, prowadzony przez Parafię Ewangelicko- Augsburską w Mikołajkach, zorganizował w dniach 30-31 sierpnia 2011 r. VII zawody sportowe pod nazwą „Laur Jesieni 2011”. Przedsięwzięcie objął patronatem Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas. W spotkaniu udział wzięło ponad 150 osób niepełnosprawnych, uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz mieszkańców Domów Pomocy Społecznej z województw warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i podlaskiego.
 
 
Łącznie do sportowej rywalizacji stanęły 22 drużyny, reprezentujące ośrodki działające w obszarze pomocy społecznej na rzecz osób niepełnosprawnych. Zawodnicy brali udział w 12 konkurencjach, były to m.in. bieg z jajkiem na łyżce, bieg w worku, rzut beretem. Każda drużyna otrzymała puchar za udział w rozgrywkach, medale i nagrody rzeczowe. Marszałek ufundował także puchary za I, II i III miejsce w ogólnej klasyfikacji. Oprócz zmagań sportowych był też czas na rozrywkę. Wieczorem rozpoczął się grill i zabawa taneczna z licznymi konkursami. Dodatkową atrakcję zapewnili strażacy z OSP w Rucianem-Nidzie, przygotowując pokaz umiejętności gaśniczych i ratowniczych. Drugiego dnia w ramach promocji akcji „Mazury Cud Natury” odbył się rejs statkiem, podczas którego uczestnicy imprezy mogli podziwiać piękno mazurskiego krajobrazu.
 
 
„Laur Jesieni” to nie tylko promocja zdrowego trybu życia, to także podtrzymywanie aktywności życiowej oraz integracja osób niepełnosprawnych, mające na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
 

Patrycja Banach