english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Międzyparafialne spotkanie adwentowe kobiet

Po raz pierwszy w Wałbrzychu, w sobotę dnia 3 grudnia, odbyło się międzyparafialne spotkanie adwentowe dla pań.


Po corocznych rekolekcjach pasyjnych, panie z okolicznych parafii postanowiły spotkać się również w okresie adwentowym. W spotkaniu wzięły udział, oprócz kobiet z miejscowej parafii, panie ze Świdnicy, Bolesławca i Karpacza. Razem 30 osób.


Ks. Waldemar Szczygieł przywitał zgromadzonych, wyraził swoją radość, że do takiego spotkania doszło, i przeczytał hasła biblijne wyznaczone na ten dzień. Podzielił się też krotką refleksją biblijną.


Główny temat spotkania przygotowała pani Iwona Holeksa na podstawie tekstu biblijnego o zwiastowaniu Marii i spotkaniu Marii z Elżbietą.


Temat został potraktowany niebanalnie. Kobiety miały za zadanie wczuć się w sytuację współczesnej Marii i spróbować opisać, co mogłaby poczuć i pomyśleć, gdyby to u niej zjawił się posłaniec z taką zaskakującą wieścią.


Ale to jeszcze nie wszystko. Następnym zadaniem była próba opisania myśli i uczuć Marii, która wybrała się do swojej krewnej Elżbiety. A na koniec próba przygotowania dialogu między tymi kobietami, ze szczególnym zaakcentowaniem emocji towarzyszących spotkaniu i ich rozmowie.


Uczestniczki pracowały w sześciu grupach. Wnioski były następujące: jeśli chcemy mieć z kimś bardzo dobre relacje, to nasza rozmowa musi wyjść poza kurtuazyjne ramy. Muszą w niej być zawarte nasze autentyczne przeżycia, chęć dzielenia się nimi, ale też musimy wystrzegać się chęci oceniania naszego rozmówcy. Panie dzieliły się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.


Na koniec każda z uczestniczek dostała życzenia adwentowo – świąteczno – noworoczne. Spotkanie zakończono modlitwą. Panie umówiły się na pasyjne rekolekcje, tym razem w Karpaczu w kościele Wang.


Bogusława Pech