english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

O misji na Ukrainie

W niedzielę 27 lutego 2011 r. o godz. 16.00 w budynku Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych działaniami misyjnymi prowadzonymi przez CME na Ukrainie.

Pierwsze takie spotkanie odbyło się 28 listopada 2010 r. Wtedy też powstała  „grupa robocza”, w której skład weszli: Marta i Mariusz Arentowie, Natalia i Wiesław Łyżbiccy oraz Jan Szczypka.
– Planujemy kolejne spotkania dla zainteresowanych i mamy nadzieję, że grupa zaangażowana w działania misyjne na Ukrainie (dla Ukrainy) powiększy się – mówi Natalia Łyżbicka.

Główny celem projektów realizowanych na Ukrainie jest wsparcie Niemieckiego Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Ukrainy. W czasie spotkania zostaną przedstawione aktualnie działania prowadzone na Ukrainie oraz potrzeby. Będzie to także okazja, by poznać tych, którzy są bezpośrednio zaangażowani w działania misyjne oraz dowiedzieć się, jak można się w nie włączyć.

W programie m.in. relacja Marioli i Romana Fengerów z tegorocznego pobytu na Ukrainie z wykładami dla starszych, małżeństw i młodzieży. W spotkaniu wezmą udział: ks. Grzegorz Giemza, Mariola i Roman Fengerowie, Pavlo Schwarc, Marta i Mariusz Arentowie, Natalia Łyżbicka oraz Jan Szczypka.

Gabriela Glajcar