english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Parafia w Pile na wakacje i nie tylko…

Po wybudowaniu kościoła św. Jana w Pile, miejscowa parafia i działająca przy niej Stacja Diakonii, uzyskała teraz więcej miejsca i możliwości, których „grzech jest nie wykorzystać”...
 
Dla młodzież z pilskiej parafii i dla kolonistów z parafii w Drogomyślu zostały zorganizowane przez ks. por. Tomasz Wolę oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji, zajęcia z kryminalistyki oraz tresury psa policyjnego. Dzięki st. asp sztab. P. Leśniewskiemu młodzież mogła dowiedzieć się wielu rzeczy związanych z odciskami pozostawianymi na miejscu przestępstwa, oraz na temat rodzajów sprzętu do zbierania odcisków (każdy mógł zdjąć sobie swoje odciski palców czy dłoni na pamiątkę). Drugą część zajęć przeprowadził mł. asp. Jarosław Urban wraz ze swoim psem policyjnym. Wspaniałe przeprowadzone zajęcia przez pilskich policjantów, dały wiele radosnych i pozytywnych chwil przeżytych młodzieży. Wiele pytań, wspólne doświadczenia i odkrycia dały znakomite świadectwo pilskich służ mundurowych.
   
  

Tydzień później dniach 8-12 sierpnia na pilskim Placu Zwycięstwa zagościł „Bus zabawy”. 5-osobową grupą młodych, przeszkolonych osób z CME, która przez 5 dni organizowała różnego rodzaju gry i zabawy dla dzieci. Można było skorzystać z dużej dmuchanej trampoliny, chusty animacyjnej, sprzętu sportowego, przyrządów do robienia dużych baniek, różnych gier planszowych i edukacyjnych, dla chłopców i nie tylko utworzono boisku do piłki nożnej, gdzie rozgrywano wspaniałe spotkania piłkarskie. Największym powodzeniem oprócz dmuchanej trampoliny, cieszyły się dmuchane balonowe postacie wykonywane przez klauna-Kruszynę, oraz malunki na roześmianych twarzach dzieci.

 
Pomysł i wykonanie akcji przypadły do gustu miejscowym dzieciom, które pomimo nienajlepszej pogody licznie uczestniczyli w zabawie.
 
 
Kolejny projekt pilskiej Stacji Diakoni we współpracy z MOPS i pilskim Urzędem Miasta rusza już za niecały miesiąc: „Otwieramy drzwi na przyszłość. Kurs języka angielskiego.
 
***
 
PEA w Pile dziękuję Powiatowej Komendzie Policji z przygotowanie fantastycznych zajęć, oraz: Joasi, Kasi, Robertowi, Maćkowi i Kubie z CME za przyjazd i miły czas spędzony z dziećmi w Pile.
 

Relacja: ks Tomasz Wola oraz foto: T. Wola, R. Cieślar