english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Parafia w Piszu otrzymała dotację z UE

W dniu 25 października zatwierdzono listę projektów dofinansowanych przez Program Rozwoju i Odnowy Wsi na lata 2007-13. Na liście znalazł się projekt parafii z Pisza.


Parafia otrzyma dotację w wysokości 319 224,00 zł co stanowi 72 proc. całej planowanej inwestycji.

 


W ramach planowanych prac zostanie wykonane:


- piaskowanie i czyszczenie elewacji kościoła w Wejsunach,

- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,

- utwardzenie podjazdów wokół kościoła z kostki granitowej,

- wykonanie nowego ogrodzenia posesji przy kościele,

- zagospodarowanie ogrodu.

 


Ponadto poza projektem zostaną wykonane prace dodatkowe jak:


- iluminacja kościoła w Wejsuanch dzięki wsparciu Gminy Ruciane Nida,

- uruchomienie zegara na wieży kościelnej,

- remont klatki schodowej w kościele.


Umowę 3 listopada podpiszą Jacek Protas, marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz ks. Marcin Pysz, proboszcz piskiej parafii.  


To nie pierwsze prace w ramach tego projektu. W 2010 r. został wymieniony dach na ewangelickim kościele w Wejsunach. Dofinansowanie z PROW wyniosło 130 380,00 zł, co stanowiło 75 proc. całej wartości inwestycji.


Łącznie z PROW w latach 2007-13 parafia w Piszu otrzymała 449 604,00 zł na remont ewangelickiego kościoła w Wejsunach. Parafia podziękowania kieruje w stronę pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, a w szczególności w kierunku pani v-ce marszałek Urszuli Pasławskiej za okazaną pomoc i wsparcie przy tworzeniu wniosku.


 

Prace remontowe potrwają do końca czerwca 2012 r. Wykonawcami są: firma Jacka Olszewskiego "Grot" z Pisza, firma GreenArt z Mrągowa, Zakład Metalowy Wiliński z Mrągowa oraz firma Rduch z Czernic k. Rybnika.


 

Parafia z Pisza już teraz zaprasza na uroczyste nabożeństwo dziękczynne w wyremontowanym kościele, które odbędzie się 7 października 2012 r. w Wejsunach o godz. 10:00.