english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Piknik w Hażlachu

W dniu 05 czerwca 2011., w hażlaskim filiale parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie, odbył się już tradycyjnie – bo po raz siódmy – piknik rodzinny.

Pierwszy piknik został zainicjowany przez ówczesnego opiekuna filiału w Hażlachu – ks. Wojciecha Prackiego. Od tamtej pory rok w rok parafianie z wielkim zapałem i zaangażowaniem wspólnie przygotowują to rodzinne święto.W tym roku świętowanie rozpoczęło się nabożeństwem w miejscowym kościele, podczas którego wystąpił chórek dziecięcy „Gloria” prowadzony przez Małgorzatę Gibiec-Śledzińską. Dzieci zaśpiewały pieśń - modlitwę dziękczynną „Dzięki, kochany Ojcze z nieba”. Wystąpiły również dzieci ze szkółki niedzielnej, śpiewając pieśń na dzień matki wspólnie z chórzystami z Glorii.Po nabożeństwie, które prowadził opiekun filiału ks. Krzysztof Śledziński, jego uczestnicy udali się do ogrodu parafialnego. Tam unosiła się już wspaniała woń przygotowanych na tę okazję dań. Zakosztować można było myśliwskiego gulaszu z sarny upolowanej przez wójta gminy Hażlach – Karola Folwarcznego, gulaszu tradycyjnego, grochówki, karczku, kaszanki oraz kiełbasy z grilla. Podniebienia także mogły zostać „połaskotane” pysznymi wypiekami przygotowanymi przez hażlaskie parafianki.Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji m. in. dmuchany zamek, gdzie oddały się radosnym podskokom i harcom. Mogły wziąć także udział w warsztatach plastycznych, które poprowadziła znana cieszyńska artystka-plastyk, Urszula Górnicka-Herma.

Spokój niedzielnego pikniku przerwał warkot silników specjalnych gości – motocyklistów z Cieszyna. Uczestnicy mogli dokładnie obejrzeć maszyny, a także zrobić sobie na nich pamiątkowe zdjęcia.

W czasie pikniku rozprowadzane były cegiełki (do każdej cegiełki dołączony był upominek), z których dochód zostanie przeznaczony na organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z filiału w Hażlachu.Podczas pikniku została także wręczona główna nagroda zwycięzcom turnieju Hażlach Trambambula Cup 2011, który został rozegrany 02 maja 2011 r. w hażlaskim filiale. Nagrodę z rąk ks. Śledzińskiego odebrała drużyna Malak Brothers, która okazała się najlepsza w stawce siedmiu drużyn.

Piknik, podobnie jak w ubiegłych latach, był doskonałą okazją do spotkania się parafian z filiału w Hażlachu, nawet tych, którzy od kilku lat mieszkają poza gminą. Okazał się także wydarzeniem, które zgromadziło wielu wiernych z pobliskich filiałów i parafii.

Tekst: ks. Krzysztof Śledziński
Zdjęcia: Marcin Gabryś, Agnieszka Witoszek, Jan Gibiec