english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Półkolonie Dobrej Nowiny o Chlebie

Od poniedziałku do soboty w dniach 18-21 lipca 2011 r. na terenie parafii giżyckiej i mikołajskiej odbywały się półkolonie dla dzieci w wieku od przedszkolnego do końca szkoły podstawowej. Głównym tematem półkolonii było znaczenie chleba w naszym życiu. W tym celu przygotowaliśmy dla dzieci szereg różnych zabaw takich jak zbieranie manny oraz pieczenie własnego chleba. Uczestnicy kolonii mieli też szansę zobaczyć proces wyrobu chleba w piekarni oraz odbyć rozmowę z piekarzem o tym jak trudny i jak bardzo wymagający jest jego zawód.
 
 
W czasie kolonii dzieci wyrabiały, ale także spożywały najróżniejsze gatunki chleba, poznając jak potężne jest spektrum jego smaków poczynając od zwykłych płatków kukurydzianych, a kończąc na własnoręcznie robionym chlebie z przyprawami z Libanu. Edukacja o chlebie połączona była także z nauką języka niemieckiego poprzez śpiewanie pieśni oraz zmawianie modlitw w tym właśnie języku.
 
 
Na koniec kolonii dzieci urządziły poczęstunek różnymi gatunkami chlebów w mikołajskim domu opieki. Była to także znakomita okazja, aby móc porozmawiać z przedstawicielami starszego pokolenia na temat wyrobu chleba w czasach, gdy cieszył się on większym szacunkiem z powodu mniejszej dostępności.
 
Dzieci dzięki dofinansowania z Diakonii Kościoła mogły każdego dnia zjeść smaczny obiad - za co serdecznie dziękujemy .
 
Albert Kempa