english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Siedem dni atrakcji

Siedem dni atrakcji: ciekawych zajęć, wycieczek, wyjazdów i spotkań, to program zimowiska w Dzięgielowie, które Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży Centrum Misji i Ewangelizacji przygotowało dla dzieci i młodzieży w drugim tygodniu ferii (22-28 lutego 2011 r.). Wśród dwudziestu uczestników znalazły się dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat z Mrągowa, Bytomia, Pogórza, Łączki, Skoczowa i Dzięgielowa.

– Na zimowisko przyjechaliśmy w sobotę wieczorem. Naszymi opiekunami byli: ciocia Ula, ciocia Danusia i wujek Robert. W niedzielą poszliśmy do kościoła, a potem była bitwa na śnieżki – dziewczyny na chłopaków. Oczywiście dziewczyny wygrały! W poniedziałek pojechaliśmy na łyżwy – było super! We wtorek do popołudnia robiliśmy „maszyny” z kartonu, balonów, woreczków, włóczki, które miały zabezpieczyć jajka o imionach ZAX, SAX, MAX, WAX, żeby się nie rozbiły przy spadaniu z pierwszego piętra. Wszystkie przetrwały. Na kreatywnych wieczorach robiliśmy maski z masy gipsowej. W środę malowaliśmy je, a później pojechaliśmy do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. W czwartek pojechaliśmy autobusem do Wisły na kulig. Podzieliliśmy się na dwie grupy i jechaliśmy saniami ciągniętymi przez dwa konie. Wieczorem rozmawialiśmy o Danielu, jak został wrzucony do jaskini lwów i robiliśmy głowę lwa z talerzy i kolorowej rafii. Zostały również rozdane dyplomy i nagrody. W trakcie tygodnia rozmawialiśmy też o Esterze, Mojżeszu i Rut. Piątek był ostatnim dniem zimowiska i wszyscy rozjechali się do swoich domów – relacjonuje dwunastoletnia Żaklina.

Dzieci wzięły udział w wycieczkach do Bielska, Cieszyna i Wisły. Miały też okazję poznać warunki życia dzieci w Burkina Faso, kraju w Afryce. Opowiedziała im o nich Iwona Nawrot, koordynatorka Misji Serca i Ewangelii CME i uczestniczka wypraw misyjnych do Burkina Faso. Każdego dnia dzieci poznawały jedną z biblijnych postaci: Esterę, Mojżesza, Rut i Daniela, a także wykonywały prace plastyczne, które zabrały do domu. Oprócz opiekunów, będących jednocześnie pracownikami Centrum: Danuty Ostruszki, Uli Marek oraz Roberta Cieślara zajęcia dla uczestników zimowiska przygotowały także: Kasia Wesner-Macura oraz wolontariuszki: Kasia Cibis i Agnieszka Hussarek.

Uczestnicy stwierdzili jednogłośnie, że „zimowisko było super” i z prawdziwym żalem opuszczali gościnne mury szkoły podstawowej w Dzięgielowie. Trudno się dziwić. Organizatorzy zadbali o to, by nie mieli czasu na nudę bez względu na pogodę, choć ta ostatnia dopisała – śniegu, mrozu i słońca nie brakowało.

Gabriela Glajcar
Zdjęcia z zimowiska obejrzysz tutaj.