english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Słuchowisko dla dzieci Teoś i Wielkanoc

Tuż przed świętami wielkanocnymi na rynku ukazało się nowe słuchowisko Teoś i Wielkanoc. To drugie, po „Kolorowym śmietniku” słuchowisko dla dzieci wydane przez Wydawnictwo WARTO, w którym występują warszawscy aktorzy Jerzy Latos i Paulina Dulla.


Teoś i Wielkanoc  to radosne, pozbawione agresji słuchowisko dla dzieci od lat 4. Prawie trzydzieści minut świetnych dialogów, sporej dawka humoru i melodyjnych piosenek śpiewanych przez sympatyczne postacie. Przedstawiona historia dzieje się na przedświątecznym kiermaszu.  Dociekliwy wróbelek wybiera się w to miejsce, aby poznać istotę Świąt Wielkanocnych. Tam spotyka przy swoich straganach panią Bazię i pana Żółtko, którzy próbują ustalić, kto jest najważniejszy w Wielkanoc. Do dyskusji włączają się zajączki i kurczaczki, które chcą udowodnić, że to właśnie one. Pomiędzy baziami, pisankami i palemkami ów wróbelek Teoś odnajduje… Baranka.

Słuchowisko Teoś i Wielkanoc powstało na podstawie autorskiego spektaklu Teatru Dobrego Serca z Warszawy, który w sposób radosny oraz wolny od moralizatorstwa mówi o rzeczach pięknych i ważnych.

Patronat medialny