english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Śniadanie Pasyjne w Mikołajkach

W sobotę 5 marca 2011 r. już po raz trzeci nasi współwyznawcy z wielu parafii Diecezji Mazurskiej mieli okazję spotkać się razem na organizowanym przez mikołajską parafię w Hotelu Gołębiewski Śniadaniu Pasyjnym. Od początku organizatorom przyświecała myśl, by mazurscy ewangelicy mieli możliwość integracji, wspólnego spędzenia czasu, ale także przeżywania Słowa Bożego i muzyki.
 
 

W tym roku odwiedził nas działający przy parafii ewangelickiej w Wiśle-Malince zespół Cześć, który przyjechał do Mikołajek razem ze swoim duszpasterzem, ks. Leszkiem Czyżem.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00. Wszystkich przybyłych, w liczbie około 120 osób, przywitał mikołajski proboszcz i organizator spotkania, ks. Bogusław Juroszek. Była to również sposobność, by sprawdzić, kto skąd przyjechał, jak również, kto jest już trzeci, kto drugi, a kto dopiero pierwszy raz. Po chwili na scenie pojawił się zespół Cześć, który prowadził zebranych w śpiewie. Trzeba przyznać, że młodzi muzycy z Wisły zrobili na zebranych ogromne wrażenie zarówno poziomem muzycznym, jak i wielkim zaangażowaniem w śpiewie. Można było zobaczyć i usłyszeć, jak mocno przeżywają treść śpiewanych i granych przez siebie pieśni.
 
 

Po dwudziestu minutach przyszedł czas na przejście do hotelowej restauracji, gdzie wszyscy mogli nie tylko się posilić, ale również porozmawiać, nawiązać nowe i odświeżyć stare znajomości. Po posiłku była też okazja, by obejrzeć prace plastyczne wykonywane na zajęciach w prowadzonym przez mikołajską parafię Środowiskowym Domu Samopomocy.

Druga część spotkania przebiegała z powrotem w sali. Wspólnie śpiewaliśmy, oglądaliśmy prezentacje multimedialne nawiązujące do Słowa Bożego, wysłuchaliśmy wykładu ks. Leszka Czyża, który mówił o życiu, jako o duchowej walce. Ostatnią część spotkania wypełnił koncert zespołu Cześć, podczas którego wykonawcy nie tylko śpiewali, ale również mówili o swojej wierze i życiu z Bogiem.
 
Około godziny 14, po modlitwie i błogosławieństwie, uczestnicy rozjechali się do swoich domów.
 

 
***
 

Bardzo cieszę się, że tegoroczne Śniadanie mogą dojść do skutku. Dziękuję naszym gościom z Wisły, którzy wprowadzili tak wspaniałą atmosferę. Jeśli Bóg pozwoli, spotkamy się za rok!

 
ks. BJ