english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Sola Scriptura 2011 w diecezjach

W sobotę, 5 marca 2011 r. odbył się diecezjalny etap Konkursu Biblijnego "Sola Scriptura". Zgodnie z regulaminem konkursu do etapu ogólnopolskiego dostaną się ci spośród uczestników, którzy napisali test i uzyskali co najmniej 75 % punktów.  
   

 
Ogólnopolski Konkurs Biblijny „Sola Scriptura” jest organizowany co roku przez Wydawnictwo Augustana oraz Synodalną Komisję Edukacji i Wychowania Chrześcijańskiego Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce.
Przedmiotem konkursu jest każdorazowo inna księga biblijna lub jej określony fragment.
Konkurs jest przeprowadzany w trzech grupach wiekowych:
 
- grupa I – klasy IV-VI szkoły podstawowej;
- grupa II – klasy I-III gimnazjum;
- grupa III – szkoły ponadgimnazjalne.
 

Konkurs odbywa się w trzech etapach: szkolno-parafialnym, diecezjalnym (regionalnym) oraz ogólnopolskim. Każdy z tych etapów ma formę pisemną – uczestnicy odpowiadają na pytania o różnym charakterze – otwartym i testowym.
  
Celem konkursu jest: zachęcanie do lektury Pisma Świętego, nawiązanie do ewangelickich tradycji związanych ze studiowaniem i dobrą znajomością ksiąg biblijnych Starego i Nowego Testamentu, kształtowanie i umacnianie wiary poprzez regularny kontakt ze Słowem Bożym,  zachęcanie uczniów do aktywności intelektualnej i zaangażowania religijnego.
 
 
Temat tegorocznego konkursu został określony następująco: Próba sił, próba wiary w wypełnianiu Bożego zadania – Eliasz, Elizeusz, Jonasz. Pytania są oparte na fragmentach I i II Księgi Królewskiej oraz Księdze Jonasza. Zorganizowano również konkurs plastyczny
dla uczniów szkół podstawowych z kl. I-III.
 
Na zdjęciach przedstawiono uczestników etapu diecezjalnego, który odbył się w Katowicach (Diecezja Katowicka).