english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Śpiewające Ukrainki w Skoczowie i w Cieszynie

Na Śląsku Cieszyńskim przebywał ukraiński zespół żeński „Te Deum”. Drugi z zaplanowanych trzech koncertów odbył się w dniu 8 czerwca br. w Skoczowie w miejscowym kościele ewangelickim. Zgromadzeni słuchacze mieli okazję posłuchać i podziwiać nie tylko gości z dalekiego ukraińskiego Charkowa, ale także Chór Dzieci „Nadzieja” oraz chór męski i mieszany „Gloria” z miejscowej parafii. Ukraiński zespół przyjechał do Skoczowa na zaproszenie skoczowskiego chóru „Gloria”.
Wszyscy wykonawcy a w szczególności członkinie zespołu „Te Deum”, swoim profesjonalnym przekazem sztuki śpiewu, zrobiły na słuchaczach ogromne wrażenie. Bezpośrednio po skoczowskim koncercie, zespół „Te Deum” udał się do Cieszyna, gdzie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej, dał krótki koncert ukraińskich pieśni ludowych, który był przeplatany pieśniami z naszego regionu w wykonaniu Chóru Jubileuszowego cieszyńskiego zespołu. W serdecznej i przyjaznej atmosferze odbyło się to spotkanie, w efekcie którego w przyszłości jest możliwa współpraca ukraińskiego Charkowa ze Śląskiem Cieszyńskim na płaszczyźnie wzajemnego poznania w perspektywie zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które odbędą się w 2012 roku w Polsce i na Ukrainie.
 
Pierwszy koncert "Te Deum" odbył się w Dębowcu, ostatni w Dzięgielowie. W tym koncercie wziął również udział „Zespół Dzwonków” ze Skoczowa.
  
tekst: WalOr.
foto: Jaworr +wo.
zobacz więcej: www.gloria.skoczow.pl