english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Tydzień Dobrej Nowiny w parafii Drogomyśl

Tydzień Dobrej Nowiny to niezwykły czas, w którym dzieci i młodzież mają okazję usłyszeć Dobrą Nowinę, o tym co dla nich uczynił Pan Jezus i jak mogą stać się Jego przyjaciółmi.
 
 
Tegoroczny TYDZIEŃ miał miejsce od 25 do 29 lipca i ze względu na budowę nowego centrum parafialnego w Drogomyślu odbywał się w filiale Pruchna. Każdy dzień rozpoczynaliśmy wspólnym spotkaniem w prucheńskim kościele, gdzie śpiewaliśmy piosenki, uczyliśmy się wersetów biblijnych, poznawaliśmy historię misyjną. Potem dzieliliśmy się na grupy i każda z nich miała zaplanowane zajęcia: lekcje biblijną, zajęcia plastyczne, sport i zabawy, podwieczorek. Wyodrębnione zostały trzy grupy: najmłodsi - Azjaci, średnia grupa - Afrykanie i najstarsi- Australijczycy. Opiekunowie to byli Europejczycy.
 

 
Tegorocznym hasłem przewodnim stała się MISJA Każdy dzień odkrywaliśmy jedną literkę a do niej dopasowany był kraj, o którym dowiadywaliśmy się wiele ciekawostek . Poza tym na zakończenie każdego dnia osoby, które w swoim imieniu miały właśnie „literkę dnia” otrzymywały upominek na tą samą literkę. W piątek wszyscy załapali się na lody. I tak w poniedziałek M jak Mali. Mówiliśmy o tym, że misjonarz miłuje Boga ponad wszystko. Nauczyliśmy się nawet paru zwrotów w języku, którym posługują się mieszkańcy Mali. Ponieważ pogoda trochę była kapryśna zamiast zabaw mieliśmy kino. Wtorek – literka I oraz kraj Indonezja. Mówiliśmy o tym, że misjonarz inwestuje w siebie. W środę literką przewodnią było S, a kraj Sri Lanka. W trakcie lekcji biblijnej uczyliśmy się o służbie misjonarzy. W tym dniu przeprowadzony był także konkurs plastyczny z nagrodami. Następny dzień i następna literka, tym razem J oraz kraj Japonia (misjonarz jedzie dokądkolwiek Bóg go pośle). W tym dniu odbyły się emocjonujące zawody sportowe. Ostatniego dnia pojawiła się literka A i Australia. Ważnym przesłaniem tego dnia było to, że każdy może zostać misjonarzem. Atrakcją ostatniego dnia był konkurs piosenki, na którym jury jednogłośnie przyznało wszystkim uczestnikom pierwsze miejsca.
 
 
Ten tydzień wiele nas nauczył o misji, misjonarzach i o tym jak każdy z nas może stać się misjonarzem co dzień, wśród swoich bliskich, ale i może w przyszłości w innych krajach.
 
Ewa Raszka