english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Uroczystość w Koninie

W poniedziałek 12 grudnia 2011 r. w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętego Ducha w Koninie odbyło się nabożeństwo, podczas którego wprowadzona w urzędowanie została nowowybrana Rada Parafialna i podziękowano odchodzącemu na emeryturę wieloletniemu proboszczowi parafii, ks. Andrzejowi Mendrokowi.
 
 
Nabożeństwo poprzedzone było konferencją księży Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, która miała miejsce w sali parafialnej. Ks. bp Marcin Hintz wraz z radcą diecezji ks. Jerzym Molinem podziękowali pastorostwu Mendrokom za ponad 35 lat służby w konińskiej parafii i Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, składając również życzenia  urodzinowe pastorowej Rozwicie Mendrok.
 

 
Uroczyste nabożeństwo zgromadziło wielu parafian oraz kilkuosobową delegację z parafii partnerskiej Berlin-Ahrensfelde oraz przyjaciela parafii, ks. pastora Arnulfa Baumanna – syna pastora konińskiego z okresu 1942-1945. Wprowadzenia Rady Parafialnej dokonał zwierzchnik diecezji, wygłaszając okolicznościowe kazanie. Po Komunii Świętej odbyły się podziękowania składane przez przedstawicieli parafii, parafii partnerskiej, pastora A. Baumanna.
 

 
Słowa podziękowania wypowiedział również odchodzący na emeryturę ks. A. Mendrok, dziękując Bogu, rodzinie i wielu przyjaciołom z parafii i miasta za wszystko, co w ciągu minionych lat służby dane mu było zrobić. Podziękował także wszystkim współpracownikom, pomagającym organizować Święta Misyjne, prowadzącym szkółki niedzielne, obozy młodzieżowe w Kobylej Górze, radnym wszystkich kadencji.
 
 
Na zakończenie nabożeństwa ks. bp Marcin Hintz udzielił odchodzącemu pastorostwu Mendrokom błogosławieństwa, by później wraz z ks. A. Mendrokiem pobłogosławić ks. Waldemara Wunsza z rodziną, który od dnia 1 stycznia obejmie obowiązki administratora w konińskiej parafii.
 

 
Po nabożeństwie, zgodnie z miejscową tradycją, wszyscy jego uczestnicy spotkali się w sali parafialnej na agapie.
tekst: ks. Waldemar Wunsz
zdjęcia: Grzegorz Kamiński i Waldemar Palicki