english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wycieczka szkółki niedzielnej do Ołomuńca

Co roku szkółka niedzielna z parafii Drogomyśl organizuje w okresie wakacji wycieczkę. W tym roku postanowiliśmy pojechać rodzinnie do ogrodu zoologicznego w Ołomuńcu. W świąteczny w Polsce dzień (15 sierpnia 2011 r.) wspólnie wyruszyliśmy samochodami do Karwiny, a dalej pociągiem do stolicy Moraw. Zajęliśmy cały wagon, bo wraz z sześcioma osobami z parafii Bładnice, grupa liczyła 65 osób.
 
 
Przed południem mieliśmy czas w zoo. Wybiegi zwierząt znajdują się na wzgórzu, które nazywa się Swaty Kopeczek. Rozciąga się stamtąd przepiękny widok na miasto i okolicę. Ołomunieckie zoo może poszczycić się dużą różnorodnością gatunków hodowanych tam zwierząt. Jest m.in. akwarium z rekinami, kangury, leniwiec czy dom nietoperzy. Wiele frajdy dzieciom dostarczył także park linowy, znajdujący się na terenie zoo.
 
 
Po południu wróciliśmy do centrum. Ołomuniec jest jednym z ładniejszych miast Czeskiej Republiki. To co łączy go ze Śląskiem Cieszyńskim to postać Jana Sarkandra, urodzonego w Skoczowie świętego Kościała rzymskokatolickiego - choć dla nas ewangelików to dość kontrowersyjna postać.
  
 

Na rynku obejrzeliśmy kaplicę kolumnową, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, ratusz, przeszliśmy do katedry. Najmłodsi nie ominęli McDonalda. Po spacerze przez starówkę tramwajem udaliśmy się na dworzec. Oprócz atrakcji, które mogliśmy przeżyć w zoo i w mieście, wiele frajdy sprawiły także różnorodne środki transportu. Można mieć nadzieję, że pomimo zmęczenia jakie towarzyszyło wszystkim pod koniec dnia, choć najmniej najmłodszym, wybierzemy się jeszcze na wycieczkę koleją.

 
xTB