english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zmarła pastorowa Emilia Czembor

W dniu 8 grudnia b.r. po długiej chorobie zmarła w wieku 69 lat śp. Emilia Czembor, żona ks. dr. Henryka Czembora, emerytowanego proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ustroniu. Zmarła była zasłużonym pedagogiem, dyrektorem szkoły i działaczką samorządową oraz radną powiatową, współorganizatorką wielu akcji charytatywnych na rzecz potrzebujących.
 
Śp. Emilia Czembor urodziła się 18 listopada 1942 r. w Bielsku-Białej. Studiowała na Wydziale Chemii Politechniki Łódzkiej. Po uzyskaniu dyplomu magistra inżyniera podjęła pracę asystenta na tej uczelni. Później uczyła w Technikum Chemicznym w Tomaszowie Mazowieckim. Po zamieszkaniu w Ustroniu rozpoczęła pracę w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle, a następnie w Szkole Podstawowej w Ustroniu. W 1991 r. została dyrektorem szkoły. Od 1988 r. pełniła funkcję radnej Miasta Ustroń, a od 1990 r. członka Zarządu Miasta. W latach 2000-2006 była przewodniczącą Rady Miasta Ustroń, a w latach 2006-2010 radną Powiatu Cieszyńskiego. Była wieloletnim Prezesem Towarzystwa Opieki nad Niepełnosprawnymi w Ustroniu. W roku 2008 została oznaczona laurem Srebrnej Cieszynianki. Pozostawiła: męża, trzech synów z rodzinami, bliższą i dalszą rodzinę.
 
Wyprowadzenie trumny odbędzie się w czwartek, 8.12.11 o godzinie 16.00 z kościoła św. Jakuba w Ustroniu. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 12 grudnia o godzinie 13.00 - z tego samego kościoła.