english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Diecezjalny etap Sola Scriptura

Sola ScripturaW sobotę, 18 lutego 2012 r. odbył się diecezjalny (regionalny) etap Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura”. Młodzi ewangelicy mogli się wykazać swoimi wiadomościami po lekturze 1. i fragmentów 2. Księgi Samuelowej. Tegoroczny tamat konkursu brzmi: Nowe wyzwania wobec królów i narodu – Samuel, Saul, Dawid.
  
Wyniki etapu diecezjalnego zostaną podane na stronie http://www.augustana.pl/sola_scriptura.html 
 

Ogólnopolski Konkurs Biblijny „Sola Scriptura” jest organizowany co roku przez Wydawnictwo Augustana oraz Synodalną Komisję Edukacji i Wychowania Chrześcijańskiego Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce.
  

Przedmiotem konkursu jest każdorazowo inna księga biblijna lub jej określony fragment.
Konkurs jest przeprowadzany w trzech grupach wiekowych:
- grupa I – klasy IV-VI szkoły podstawowej;
- grupa II – klasy I-III gimnazjum;
- grupa III – szkoły ponadgimnazjalne.
 
Konkurs odbywa się w trzech etapach: szkolno-parafialnym, diecezjalnym (regionalnym) oraz ogólnopolskim. Każdy z tych etapów ma formę pisemną – uczestnicy odpowiadają na pytania o różnym charakterze – otwartym i testowym.
 
Młodzież i dzieci przygotowują się do konkursu na podstawie: Biblia to jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne, Warszawa 1975 lub późniejszych edycji tej Biblii wydanych przez Towarzystwo Biblijne w Polsce.
 
Celem konkursu jest:
 
- zachęcanie do lektury Pisma Świętego;
- nawiązanie do ewangelickich tradycji związanych ze studiowaniem i dobrą znajomością ksiąg biblijnych Starego i Nowego Testamentu;
- kształtowanie i umacnianie wiary poprzez regularny kontakt ze Słowem Bożym;
- zachęcanie uczniów do aktywności intelektualnej i zaangażowania religijnego.