english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Diecezjalny Zjazd Konfirmantów w Zabrzu

W dniu 28 kwietnia 2012 roku konfirmanci wraz z rodzicami z terenu Diecezji Katowickiej pojechali do Zabrza na Diecezjalny Zjazd Konfirmantów. Hasłem tegorocznego spotkania były „Odważne kroki”, rozumiane jako kroki dojrzałości chrześcijańskiej. Dla konfirmanta tym odważnym krokiem jest moment, w którym staje przed ołtarzem swojego kościoła. Jest nim też przede wszystkim chwila, gdy stoi przed Panem Bogiem, składa swoje ślubowanie, a potem z pełną świadomością przystępuje do Stołu Pańskiego.
 
 
Ks. Dariusz Dawid, diecezjalny duszpasterz wychowania chrześcijańskiego w swoim kazaniu do młodzieży i ich rodziców zwrócił uwagę, że zrobienie odważnego kroku to też uczynienie go w kierunku wiary i swojego życia. To także przełamanie stereotypów, często krzywdzących ewangelików. Dzisiaj zapotrzebowanie na odważne kroki wzrasta, bo często kroczymy po niepewnym gruncie. Tym niepewnym gruntem jest strach przed kompromitacją i reakcją rówieśników.
 
Na zakończenie pierwszej części, prowadzonej w kościele, każdy z konfirmantów miał za zadanie napisać trzy najważniejsze dla niego trudne kroki. Przy wyjściu z kościoła młodzież otrzymała od biskupa Tadeusza Szurmana śpiewnik młodzieżowy „Chwalmy Pana”.
 

 
W drugiej części spotkania uczestnicy zjazdu obejrzeli w kinie Roma spektakl pt. S.O.S, wystawiony przez Scenę młodzieżową Teatru Wit – Wit z Gliwic. Młodzież w inscenizacji słowno-muzycznej, przy utworach zespołu ABBA, pokazała, że każdy ma jakieś ukryte talenty i tzw. „szare myszki” nie muszą się ukrywać przed rówieśnikami. Każdy ma swój dzień w życiu.
 

 
Po wspólnym posiłku podsumowanie zjazdu odbyło się w kościele Pokoju w Zabrzu. W czasie spotkania uczestnicy zostali poinformowani o możliwościach kształcenia się w ewangelickim liceum w Gliwicach oraz planach kolejnego spotkania dla tegorocznych konfirmantów czyli o wspólnym wyjeździe do Wittenbergii.