english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Finał Sola Scriptura 2012

Finał piątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2012 odbył się w sobotę 24 marca 2012 r. w Bielsku-Białej przy placu Lutra. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem Nowe wyzwania wobec królów i narodu – Samuel, Saul, Dawid” i obejmował zakres 1. Księgi Samuelowej oraz 2. Księgi Samuelowej 1-19. Pierwsze miejsca, w trzech grupach wiekowych, zajęli młodzi parafianie: Dorota Troszok z Bładnic (diec. cieszyńska), Adrian Winkler z Golasowic (diec. katowicka) i Daniel Matuszczyk z Orzesza (diec. katowicka).
W trzech etapach konkursu uczestniczyło łącznie 750 dzieci i młodzieży. Do pisemnego finału zakwalifikowało się 79 uczestników reprezentujących wszystkie sześć diecezji Kościoła. Na odpowiedzi mieli 45 minut. W trakcie sprawdzania pisemnych prac przez komisję uczestnicy relaksowali się przy poczęstunku i na zajęciach plastycznych.
 

  
Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pt. „Życie Saula i Dawida” dla dzieci z klas 1-3. Najlepszy w technice tekstylnej wyklejanki okazał się Mateusz Adamus z parafii w Tychach, a wśród nagrodzonych i wyróżnionych były dzieci z diecezji cieszyńskiej, katowickiej, a także z Grudziądza i Sopotu.
 
Zdobywcom pierwszych pięciu miejsc statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe w bielskim kościele Zbawiciela wręczali Biskup Kościoła Jerzy Samiec i bp Tadeusz Szurman z Katowic. Pozostali laureaci i finaliści otrzymali dyplomy uczestnictwa.
 

 
Pełne wyniki konkursu: Sola Scriptura 2012
Więcej: Zwiastun Ewangelicki
Zdjęcia: ks. Jerzy Below, Izabela Barabosz