english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Forum Diakonijne w Rudzie Śląskiej Wirku

W Rudzie Śląskiej Wirku w niedzielę, 26 lutego 2012 r. odbyło się VIII Forum Diakonijne, organizowane przez Diakonię Katowicką spotkanie przedstawicieli parafii, które prowadzą zorganizowaną działalność charytatywno-diakonijną. Gościem forum była Dyrektor Diakonii Kościoła, Wanda Falk. Spotkanie odbywało się pod hasłem: "Ja jestem wśród was jako ten, który usługuje".
  

 
Forum rozpoczęło się nabożeństwem w miejscowym kościele, w czasie którego kazanie wygłosił ks. Jan Raszyk z Jastrzębia Zdroju Ruptawy, Dyrektor Diakonii Katowickiej.
 
 
 
 
Po nabożeństwie uroczyście otwarto miejscową stację diakonijną, która będzie przy wireckiej parafii prowadzić wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Dostosowanie pomieszczeń parafialnych na potrzeby wypożyczalni było możliwe dzięki Diakonii Kościoła, a pomoc w jej uruchomieniu okazała Komandoria Śląska ewangelickiego Zakonu Joannitów. Poświęcenia stacji diakonijnej dokonał zwierzchnik Diecezji Katowickiej, bp Tadeusz Szurman.
 
 

 
W drugiej części obrad odbyła się prezentacja działalności diakonijnej w poszczególnych parafiach oraz dyskusja o możliwościach i potrzebach, radościach i troskach parafialnej służby charytatywnej. Zwierzchnik diecezji poinformował również zgromadzonych o zmianach, które zatwierdził podczas ostatnich obrad Synod Diecezji Katowickiej. Ks. Jan Raszyk, dotychczasowy Dyrektor Diakonii Katowickiej po 10 latach zakończył swoją pracę na tym stanowisku. Bp Tadeusz Szurman i dyrektor Wanda Falk wyrazili mu podziękowanie za wykonaną służbę i zaangażowanie w tej działalności. Zgodnie z decyzją Synodu diecezjalnego nowym Dyrektorem Diakonii Katowickiej został ks. Marcin Brzóska, proboszcz parafii w Świętochłowicach i Rudzie Śląskiej Wirku.