english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Kadra skoczków angażuje się w Skarbonkę Diakonijną

W Środę Popielcową rozpoczęła się tradycyjna akcja pasyjna "Skarbonka Diakonijna", organizowana przez Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. To już 16. edycja, w którą od siedmiu lat angażują się również "Caritas" Kościoła Rzymskokatolickiego oraz "Eleos" Kościoła Prawosławnego.

W tym roku w akcję włączyli się bardzo chętnie również zawodnicy z kadry narodowej skoczków narciarskich. Skarbonki otrzymali od ks. Jana Byrta, trenując na skoczni Skalite w Szczyrku. Piotr Żyła (aktualny rekordzista Polski w długości skoku), Aleksander Zniszczoł (v-cemistrz świata juniorów) oraz Rafał Śliż zobowiązali się do regularnego składania ofiar na rzecz starszych. Także ich trener, Jan Szturc, na co dzień radny parafii ewangelickiej w Wiśle-Głębcach, otrzymał skarbonkę. Akcja jest mu znana. Włącza się w nią właściwie od samego początku.

od lewej: Piotr Żyła, Rafał Śliż, ks. Jan Byrt, trener Jan Szturc, Aleksander Zniszczoł

W ubiegłym roku kampanię "Skarbonka Diakonijna" propagował także Adam Małysz, któremu jeden egzemplarz zostanie również doręczony.

Akcja ma celu zbieranie regularnych drobnych ofiar przez cały okres pasyjny. Zebrane fundusze zasilą wiele inicjatyw podejmowanych na rzecz najstarszych członków społeczeństwa. 

Więcej informacji