english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Motocykliści zainaugurowali sezon

W niedzielę, 29 kwietnia 2012 r. przy bezchmurnym niebie i temperaturze 30 stopni Celsjusza odbyło się w Szczyrku ekumeniczne nabożeństwo na rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Wszystkie parkingi koło kościoła były pełne motocykli, a sam kościół pękał w szwach.
 
 
Nabożeństwo było ekumeniczne. Zjechali się motocykliści z całego Śląska. Hasłem przewodnim było były słowa Jam jest z tobą i będe cię strzegł wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz (1 Mż 28,15). Te słowa każdy uczestnik nabożeństwa otrzymał wypisane na specjalnej opasce silikonowej na rękę. Śpiew podczas nabożeństwa prowadził zespół z Goleszowa. Było też świadectwo nawróconej motocyklistki, która teraz świadczy wszędzie o Bogu.
 
 
Nabożeństwo poprowadzili motocykliści - ks. Jan Byrt ze Szczyrku, ks. Henryk Mach z Bielska Białej i ks. Waldemar Gabryś z Leszna, ogólnopolski duszpasterz motocyklistów z Kościoła Ewangelickiego. Całe nabożeństwo było modlitwą do Ducha Świętego o pomoc i ochronę w sezonie 2012.
 
Po nabożeństwie odbyła się "chrześcijańska posiada" przy ognisku. Rozmowy przy domowej, szczyrkowskiej kiełbasie i dobrej herbatce ciągnęły się do późnych godzin popołudniowych. 
 

 
Ofiara z nabożeństwa została przeznaczona na prace malarskie w kościele ewangelickim w Szczyrku - wewnątrz i zewnątrz. Dziękujemy!
 
ks. Jan Byrt