english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Reaktywacja czasopisma Słowo i Myśl

Od 1 marca ponownie ukazywać się będzie czasopismo społeczno – kulturalne "Słowo i Myśl".


„Słowo i Myśl” przybierze kształt kwartalnika i poświęcone będzie zagadnieniu tożsamości ewangelickiej.


Obecnie kończą się przygotowania do wydania nowego numeru „SiM”. Znajdą się w nim artykuły m. in.: prof. ChAT Jakuba Slawika, prof. ChAT Rafała Leszczyńskiego, ks. Helmuta Weissa, ks. Piotra Małysza, duchownego Luterańskiego Kościoła Synodu Missouri i doktora teologii z Uniwersytetu Harvarda, ks. Jana Grossa, byłego prezesa Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Władysława Sosny, znawcy ewangelicyzmu na Śląsku Cieszyńskim.


Przez ponad rok magazyn „Słowo i Myśl” przeżywał kryzys. Udało się go jednak zażegnać wraz z rozszerzeniem składu redakcji. Obecnie tworzą ją teolodzy, historycy, polonistka, biolog oraz filozof. Redakcja zmieniła szatę graficzną „SiM” i stworzyła witrynę internetową czasopisma.


„Słowo i Myśl” jest oficjalnym organem prasowym Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego – nawiększej organizacji skupiającej polskich ewangelików, a założonej w 1919 r. Samo czasopismo ukazywało się od 1989 roku, pierwotnie jako dodatek do „Tygodnika Polskiego”. Po usamodzielnieniu się, siedziba redakcji znajdowała się kolejno w Łodzi, Krakowie i Poznaniu. Obecnie jest to Koszalin.


Odwiedź stronę internetową "Słowo i Myśl">>