english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Teologia wiary

W Wydawnictwie Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego "Augustana" w Bielsku Białej ukazała się nowa książka. Jest nią "Teologia wiary" pod redakcją ks. prof. Manfreda Uglorza.
 
Artykuły zebrane w tej książce dotyczą teologii ks. Marcina Lutra i ksiąg wyznaniowych Kościoła luterańskiego, zreflektowanej i ukazanej przez szerokie grono autorów, którzy dzielili się swymi spostrzeżeniami na przestrzeni minionych czterdziestu lat.
 
Poszczególni autorzy omawiają w perspektywie ksiąg wyznaniowych m.in. następujące pojęcia: gniew Boży, usprawiedliwienie z wiary, mariologia luterańska, grzech pierworodny, władza Słowa i miecza.
 
Książka ta pozwoli w zapoznać się z wielką tradycją myśli teologicznej doby Reformacji. Zaprezentowany został w niej szeroki wachlarz zagadnień, problemów i tematów interesujących ludzi wiary w XVI wieku.
 
Książka posiada miękką oprawę i liczy 337 stron formatu 16,5cm x 23,5cm. Cena katalogowa książki to 26,00 PLN. Można ją zamówić w Wydawnictwie "AUGUSTANA", pl. ks. Marcina Lutra 3, 43-300 Bielsko-Biała, tel./fax (033) 815 04 32, e-mail: kka@augustana.pl.