english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wczasy świąteczno-noworoczne dla samotnych

W dniach 22 grudnia 2011 do 02 stycznia 2012 w parafii w Wiśle Jaworniku odbyły się już po raz 16-ty wczasy świąteczno - noworoczne dla osób samotnych i czujących się samotnymi.


W tym roku z tej formy wypoczynku skorzystało 56 osób z diecezji wrocławskiej, katowickiej i cieszyńskiej. Opiekunem był student drugiego roku ChAT Piotr Sztwiertnia z Wisły Jawornika.


Wspólny pobyt rozpoczął się uroczystą kolacją. Wieczór wigilijny wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Szczególnie ważne dla uczestników było przeżywanie świątecznych nabożeństw.


 

Był czas na wspólne kolędowanie, ks. Emil Gajdacz wyświetlił film „300-lecie Kościoła Jezusowego w Cieszynie”, wysłuchano koncertu Orkiestry Misyjnej z Wisły. Danuta Szczypka opowiedziała uczestnikom wczasów historię emigrantów z Wisły do Ostoijceva w Serbii. Uczestników wczasów odwiedziła grupa kolędników „Wańcy” z Jawornika przybliżając dawny zwyczaj odwiedzania gospodarzy po kolędzie. Przybył również koordynator Diakonii Diecezji Cieszyńskiej ks. Marek Londzin.


Wczasy odbyły się dzięki wsparciu Martin Luther Bund oraz Diakonii Polskiej.