english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wybierz Człowieka Roku 2011

Koniec starego roku i początek nowego to czas refleksji, podsumowań i tworzenia planów. W pewnych działaniach bierzemy udział sami, z własnej woli. W innych udział bierzemy, bo jesteśmy zobligowani koniecznością tworzenia sprawozdań, podliczania wydatków czy przychodów w minionym roku.
 
Ta chęć podsumowywania wszystkiego została też podchwycona przez świat mediów, który na przełomie roku organizuje plebiscyty i konkursy na różnych czy różne „naj”. Znajdziemy więc plebiscyt na najlepszego polityka roku 2011, plebiscyt na najlepszą płytę CD czy film, który można było zobaczyć w kinach w minionym roku. Wybiera się też najmniej usterkowy samochód czy najbardziej obiecująca technologię informatyczną …
  
  
Grupa wydawnicza Polskapresse sp. z o.o. poprzez swój portal www.naszemiasto.pl postanowiła swoim czytelnikom zaproponować zabawę w postaci wyboru Człowieka Roku na terenie danego miasta czy powiatu. Polskapresse jest znana przede wszystkim z ogólnokrajowego dziennika Polska. The Times i szeregu gazet regionalnych (Dziennik Zachodni, Dziennik Bałtycki, Gazeta Krakowska, Gazeta Wrocławska i inne).
 

Spośród wielu plebiscytów, przygotowanych na portalu naszemiasto chcielibyśmy polecić trzy: wybór Człowieka Roku 2011 powiatu bielskiego oraz wybór Człowieka Roku miasta Mysłowice oraz miasta Bytom.

 
***
Redakcja z Bielska-Białej proponuje zabawę, w której prosimy Was o wybór Człowieka Roku 2011 w powiecie bielskim. Głosy na swoich kandydatów można oddawać codziennie (do dyspozycji każdego jest pięć głosów dziennie). Głosowanie potrwa do 15 stycznia. […] Laureat, oprócz okolicznościowego dyplomu pojawi się na łamach naszej gazety i będzie miał okazję podsumować swoją działalność w 2011 roku.
 
ks. Jan Byrt
 
Wśród wielu kandydatów (ks. Eugeniusz Burzyk, znany katolicki kaznodzieja, alpinista Roman Dzida, europosłanka Małgorzata Handzlik czy trener piłkarzy Podbeskidzia Robert Kasperczyk, znalazł się m.in. ks. Jan Byrt, proboszcz pomocniczy z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku-Białej, duszpasterz ze Szczyrku Salmopola. Redakcja tak podsumowała jego postać: Swoimi niekonwencjonalnymi projektami zmusza do działania na rzecz ewangelizacji.
  
Głos w plebiscycie na człowieka Roku 2011 powiatu bielskiego można oddać na stronie: PLEBISCYT
 
***
 
Do plebiscytu na Człowieka Roku 2011 miasta Mysłowice zgłoszono między innymi Joannę Bilwert-Hoderny. Należy ona do parafii ewangelickiej w Mysłowicach, gdzie jest dyrygentem chóru Jubilate Deo. Jej osoba tak została przedstawiona: Założycielka i prezes stowarzyszenia Ognisk Edukacyjno Artystycznych„Amadeusz”, które prowadzi edukację muzyczną w 14 punktach 6 miast województwa śląskiego. Od 24 lat prowadzi chór w Mysłowicach Jubilate Deo i realizuje projekty edukacyjne m.in. Gwiazdkowe Muzykowanie czy Wojewódzki Festiwal Muzyczny „Młody Amadeusz”.
 
Joanna Bliwert-Hoderny
 
 
Za „konkurentów” ma między innymi Wojtka Kuderskiego, perkusistę zespołu Myslovitz, Wojciecha Grzyba, piłkarza Ruchu Chorzów czy Piotra Stefaniaka, sztygara kopalni Mysłowice-Wesoła, który wraz z kolegą-strażakiem asystował w ubiegłym roku w odbieraniu porodu małego Alana.
 
 
Myslowicki plebiscyt tak rekomenduje redakcja: Kto przez mijający rok udzielał się społecznie bądź wyróżnił się czymś na tyle, że odważylibyście się nazwać go Człowiekiem Roku - zapytaliśmy o to nieco ponad tydzień temu internautów na naszym portalu myslowice.naszemiasto.pl. Wspólnie wybraliśmy dziewięć osobowości, które zasługują, aby znaleźć się w gronie nominowanych. Wszyscy, poza jednym wyjątkiem, to mysłowiczanie. Obok możecie ich zobaczyć, a na naszej stronie internetowej przeczytać, dlaczego to właśnie oni znaleźli się w plebiscycie. Zwycięzcę wybierzecie oczywiście Wy. Głosujemy na myslowice.naszemiasto.pl Klikać na swoich faworytów można do 23 stycznia włącznie. Podsumowanie i oficjalne wyniki plebiscytu ogłoszone zostaną 27 stycznia na łamach naszego tygodnika. Życzymy miłej zabawy! Dziennie można oddać do pięciu głosów w obrębie całej galerii.
 
Swój głos w tym plebiscycie można oddać tutaj: PLEBISCYT.
 
***
 
Bytomski plebiscyt został tak zaprezentowany przez organizatorów: Wybierzmy wspólnie Człowieka Roku 2011 Bytomia. Wybraliśmy kandydatów, którzy naszym zdaniem szczególnie zasługują na ten tytuł. Teraz Wasza kolej. Oceńcie, kto z nich powinien wygrać w naszej zabawie. Głosujemy do 29 stycznia. Codziennie macie do dyspozycji 5 głosów. Komu je przekażecie?
  
Wsród kandydatów do tytułu jest Robert Cieślar, pedagog ulicy, związany z CME w Dzięgielowie oraz parafią ewangelicką w Bytomiu Miechowicach i wspólnymi akcjami charytatywnymi.
 
Robert Cieślar
   
Oto jego krótka charakterystyka z portalu: Pedagog ulicy w dzielnicy Bobrek. Taki trochę młody, współczesny Korczak.
 
Kontrkandydaci? Kilku profesorów, sportowców, nauczycieli, działaczy charytatywnych, ludzi kultury ...
 
Głosowanie odbywa sie tutaj: PLEBISCYT.
   
***
 

Polecamy i zachęcamy – oddaj swój głos!