english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zmarł śp. Bogusław Mec

Po ciężkiej i długiej chorobie w niedzielę rano 11 marca 2012 r. w szpitalu w Zgierzu zmarł piosenkarz, kompozytor i artysta plastyk Bogusław Mec. Miał 65 lat.
 

 
Urodził się 21 stycznia 1947 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Tam też, w kościele ewangelickim Zbawiciela został ochrzczony przez podziwianego i kochanego ks. Woldemara Gastparyego. Jego rodzice byli długoletnimi kościelnymi w tomaszowskiej parafii.
 
Tam podziwiał witraże, chodził na nabożeństwa, tam był konfirmowany w III niedzielę po Trójcy Świętej (18.06.1961). Na tamtejszej plebanii mieszkał, śpiewał w ewangelickim chórze, jako mały Boguś szalał w ogromnym, tajemniczym i pięknym przykościelnym parku i ogrodzie.
 

 
Odszedł z "naszego świata" do niebieskiego chóru, gdzie od mniej więcej 11 lat czekało na Niego miejsce. Dzięki przeszczepowi szpiku w 2001 roku od nieco starszej siostry Danki, darowane miał 11 kolejnych lat.
 
W nierównej walce w chorobą miał wielkie wsparcie ukochanych: małżonki, córki.
Radością byli Ernest i Franciszek.
 
 
Do końca związany z tomaszowską parafią, wielokrotnie dawał koncerty w tamtejszym kościele. Również i ten, z którego pochodzą umieszczone tu zdjęcia, a który został zorganizowany z okazji 25-lecia ordynacji na duchownego ks. Romana Pawlasa, tomaszowskiego proboszcza (8.10.2006 r.). Zaśpiewał wtedy ku radości zebranych Tomaszowian wiele piosenek...
 
zobacz więcej: Parafia w Tomaszowie Mazowieckim