Co możemy zrobić dla Pana?

Ukazał się kolejny numer Zwiastuna Ewangelickiego.

14.06.2019

W niedawną Niedzielę Rogate modlono się w Kościele o powołania. O tym, jak nie minąć się ze swoim powołaniem, nie tylko do służby duchownego, pisze w najnowszym numerze ks. Tymoteusz BujokBóg chce powołać także nas, współczesnych, do wykonania konkretnego zadania. Bez względu na wiek, umiejętności, wiedzę, doświadczenie, a nawet zaangażowanie w życie Kościoła. Pytajmy w modlitwie: „Panie, co mogę dla Ciebie zrobić”?

Tuż przed wakacyjnymi wyjazdami warto poczytać o życiowej podróży konduktora Przemysława Brycha, ewangelika z wyboru, dla którego praca jest pasją. Rozmawia z nim ks. Tomasz Bujok.

Z pasją i gorliwością dbają o dom Boży ewangelicy z Jawora – kościół Pokoju wygrał w tym roku  w prestiżowym ministerialnym konkursie tytuł „Zabytek zadbany”. Piszą o tym Aniela Prokopiak i ks. Tomasz Stawiak.

Z pasji i zaangażowania ks. Teodora Haasego powstał przed ponad wiekiem szpital parafii ewangelickiej w Cieszynie. O tej ważnej postaci XIX-wiecznego śląskiego ewangelicyzmu w kontynuacji cyklu pisze Irena French.

Jak zawsze w numerze stali autorzy: bp Marian Niemiec, ks. Jan Badura, Bogdan Zeler, Henryk Dominik.

Ponadto obszerne informacje i wyjaśnienia, jakie uzupełnienia i zmiany napotka czytelnik w trzecim wydaniu Śpiewnika ewangelickiego, które właśnie się ukazało. Zestaw pieśni jest ten sam, więc bez problemu będzie można używać podczas nabożeństw zarówno  nowego, jak i poprzedniego wydania.

Przypominamy o prenumeracie na drugie półrocze!

Zachęcamy też do zaprenumerowania czasopisma w parafiach – można to zrobić od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf.

Warunki prenumeraty i zakupu pojedynczych numerów na stronie 12 w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl i na www.ksiegarnia.augustana.pl/14-zwiastun-ewangelicki  Zapraszamy do lektury.