Co powinno być stałe?

Pytają autorzy nowego „Zwiastuna Ewangelickiego”

Nowy „Zwiastun Ewangelicki” nr 2/2021 koncentruje się na luterańskiej tożsamości – w związku z tym, że bieżący rok został poświęcony temu zagadnieniu. Autorzy – ks. Waldemar Szajthauer, ks. Jerzy Below, ks. Ryszard Pieron oraz Henryk Dominik rozważają, na czym polega ewangelicka tożsamość dzisiaj i co w naszym postępowaniu i myśleniu możemy zmieniać, a co powinno być stałe. 

O tym, jak dziś wykorzystywać ewangelickie wzorce z przeszłości pisze Iwona Holeksa, a ks. Wiesław Łyżbicki zaprasza do korzystania z projektu Biblia w obrazach, a nawet do współpracy z jej twórcami.  

Z nowym ogólnopolskim duszpasterzem młodzieży ks. Tymoteuszem Bujokiem o wyzwaniach związanych z pracą młodzieżową przy pandemicznych ograniczeniach rozmawia Marek Cieślar. Ponadto w numerze o tym, jak luterański świat radzi sobie z koronawirusem. Doświadczenia z związane z COVID-19 opisuje też diakon Katarzyna Kowalska, a  ks. Jan Badura wyraża Nadzieję na normalność. 

Zachęcamy do lektury w tradycyjnej formie papierowej, cyfrowej i na www.zwiastun.pl. 

Zapraszamy do opłacenia prenumeraty „Zwiastuna Ewangelickiego” na 2021 rok. W parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. 

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki