Ewangelicy dla granicy

Inicjatywa chrześcijan, ewangelików oraz sympatyków Kościoła, których łączy i głęboko niepokoi obecna sytuacja migracyjna na granicy polsko-białoruskiej.

Ewangelicy dla granicy to nieformalna inicjatywa, która jest wezwaniem do tworzenia społeczności ludzi nieobojętnych na los osób uchodźczych i wspierających się w różnorakich działaniach na rzecz sprawiedliwości, poszanowania godności i podstawowych praw migrantów.

Inicjatywa działa ponad podziałami wyznaniowymi, a jej pomysłodawcy zachęcamy do niesienia nadziei oraz podejmowania odpowiedzialnych inicjatyw w lokalnych społecznościach. Na stronie internetowej ewangelicydlagranicy.pl można znaleźć informacje o formach wsparcia dla migrantów i dla osób bezpośrednio zaangażowanych w niesienie pomocy „ludziom w drodze”. Są tam również relacje i zapowiedzi spotkań i wykładów dotyczących wyzwań jakie niosą ruchy migracyjne w naszej części Europy. Gromadzone i tworzone są materiały informacyjne oraz edukacyjne do rozpowszechnienia wiedzy i wykorzystania we wspólnotach.