Narodził się dla wszystkich

W świątecznym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” 24/2020 autorzy skupiają się na różnych aspektach Narodzenia Pańskiego.

Bp Marcin Hintz zachęca, aby spędzić święta w obecności  Pana, a nie pandemii. Z kolei diakon Izabela Sikora pisząc o pierwszym spotkaniu rodzica z dzieckiem przypomina, że Boga można doświadczyć w spotkaniu z drugim człowiekiem. Położeniu – nie tylko w święta – osób społecznie marginalizowanych, dla których też przyszedł na świat Zbawiciel, przygląda się natomiast ks. Marek Twardzik. 

Również stali felietoniści snują refleksje wokół Bożego posłannictwa Jezusa (Henryk Dominik), który przyszedł, byśmy mogli znaleźć się kiedyś w bezpiecznym i szczęśliwym miejscu (ks. Jan Badura), a w te święta mogli cieszyć się zwiastowaną Ewangelią (ks. Piotr Gaś).

W historii zbawienia pewną rolę odgrywają aniołowie – Boży posłańcy, o czym opowiada ks. Andrzej Mendrok. Natomiast świąteczne rośliny opisuje Tomasz Beczała. Z kolei jak być potrzebnym innym – opisuje ks. Wojciech Froehlich na przykładzie słupskiego klubu KAWON. 

W ostatnim numerze w Roku wolności chrześcijańskiej temat ten podejmuje bp Paweł Hause. Do minionych 12 miesięcy, naznaczonych koronawirusem, nawiązuje ks. Tomasz Bujok w rubryce Z moich doświadczeń.  

Zachęcamy do lektury w tradycyjnej formie papierowej, cyfrowej i na www.zwiastun.pl. 

Zapraszamy do opłacenia prenumeraty „Zwiastuna Ewangelickiego” na 2021 rok. Prenumerata parafialna jest tanim i korzystnym rozwiązaniem. Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo od dowolnego miesiąca. 

Zapraszamy również na profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ZwiastunEwangelicki