Nie tylko wakacyjne tematy

Ukazał się kolejny numer Zwiastuna Ewangelickiego.

12.07.2019

W lipcowym, tradycyjnie podwójnym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” nr 13-14/2019 uwagę zwraca blok tekstów związanych z Rokiem troski o stworzenie, a w nim piszą m.in.:Izabela Główka-Sokołowska o ekologicznych wyborach na co dzień oraz Tomasz Beczała o przyrodzie leśnych kościołów – cały tekst można przeczytać na stronie ZE link

Dlaczego Bóg pozwolił? – odpowiedzi na to pytanie próbują szukać: Włodzimierz Tasak piszący o kwietniowej masakrze chrześcijan w Sri Lance oraz diakon Małgorzata Gaś rozważająca różnice miedzy wątpliwościami religijnymi dzieci i dorosłych.

W nowej rubryce: 200-lecie urodzin ks. Leopolda Otto, założyciela „Zwiastuna Ewangelickiego”, piórem Tadeusza Stegnera rozpoczynamy przypominanie tej postaci zasłużonej dla Kościoła na wielu płaszczyznach. Rocznica przypada w tym roku jesienią.

A na razie Lato w dolinie parków i pałaców na Dolnym Śląsku proponuje spędzić Magdalena Legendź, a tegoroczny Kirchentag – spotkanie ewangelików z różnych Kościołów i krajów w Niemczech –opisujeAgnieszka Godfrejów-Tarnogórska.

Ponadto stali felietoniści: bp Marian Niemiec, Bogdan Zeler, ks. Jan Badura i Henryk Dominik oraz fragment nowej powieści Lidii Czyż.

W rubryce Wydarzenia relacje z Ogólnopolskiej Konferencji Duchownych, a także z tego, co działo się w Nowym Sączu, Jastrzębiu-Zdroju, Cieszynie, Świeradowie-Zdroju oraz w innych parafiach i miejscach.

Przypominamy o prenumeracie na drugie półrocze! Zachęcamy też do zaprenumerowania czasopisma w parafiach – można to zrobić od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf.

Warunki prenumeraty i zakupu pojedynczych numerów na stronie 7 w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl i na www.ksiegarnia.augustana.pl/14-zwiastun-ewangelicki

Zapraszamy do lektury!