english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

10 lat kościoła w Poznaniu

Zaproszenie na uroczystości

20.09.2014

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Poznaniu zaprasza na uroczyste obchody 10-lecia poświęcenia kościoła Łaski Bożej oraz Centrum Parafialnego.


10 lat kościoła w Poznaniu

W sobotę 20 września (sobota) o godz. 17.00 w kościele Łaski Bożej przy ul. Obozowej 5 w Poznaniu odbędzie się Koncert Jubileuszowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny pt. Solus Christus, dyrygował będzie Jean Claude Hauptmann.
"Solus Christus" to jednoczęściowy koncert pieśni w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".
 
Program złożony jest z opracowań utworów autorstwa między innymi: Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, François-Josepha Gosseca, Césara Franca. W programie znajdują się także utwory autorstwa założyciela i patrona Zespołu "Śląsk" Stanisława Hadyny. Program "Solus Christus" rozpoczynają hymny "Gaude Mater" oraz "Warownym grodem" - pieśń z 1529 roku, która w czasach Marcina Lutra była hymnem Reformacji, a dziś śpiewana jest podczas nabożeństw w większości Kościołów protestanckich. W dalszej kolejności można wysłuchać najbardziej znanych i popularnych pieśni ewangelickich m.in.: "Toruj Jezu sam", "Ojcowski dom" czy "Jezu mój krasny", a także pieśni w opracowaniu Stanisława Hadyny: "Wierzyć mnie Panie ucz", "Imię Jezus", "Widząc jak ktoś płacze", "Za rękę weź mnie Panie", "Ojcze nasz". Program przygotowany z okazji 500-lecia Reformacji, przypadającej na rok 2017.
 
Wstęp wolny za okazaniem biletu dostępnego w siedzibie parafii do dnia 19 września.
 
W niedzielę 21 września o godz. 10.00 zostanie odprawione nabożeństwo spowiednio-komunijne
z udziałem Biskupa Kościoła ks. Jerzego Samca, biskupa Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej ks. prof. Marcina Hintza, duchownych oraz gości ekumenicznych.