english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

140 lat kościoła i 500 lat Reformacji

Uroczystości jubileuszowe w Mysłowicach

25.06.2017

W niedzielę, 18 czerwca w kościele ewangelickim w Mysłowicach odbyły się uroczystości z okazji 140 lat poświęcenia miejscowej świątyni oraz 500 lat Reformacji.


140 lat kościoła i 500 lat Reformacji

W czasie nabożeństwa z udziałem zaproszonych gości, parafian z Mysłowic i sąsiednich parafii kazanie wygłosił ks. bp płk Mirosław Wola, zwierzchnik Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego, wywodzący się z mysłowickiej parafii.   

 

Śpiewał chór Jubilate Deo z Mysłowic, a na organach nabożeństwo ubogacił Zdziasław Smucerowicz. 

 

W końcowej części nabożeństwa głos zabrali zaproszeni gości: poseł Wojciech Król, wiceprezydent Miasta Mysłowice Grzegorz Brzóska, miejscy radni (Tomasz Wrona i Karol J. Berger) oraz ks. Krzysztof Kasza, proboszcz sąsiedniej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

 

Na drugą część uroczystości składał się koncert jubileuszowy. Oprócz dwóch rocznic - kościoła i Reformacji - poświęcono go też osobie Mirosława Bliwerta, mysłowickiego organisty, kompozytora i pedagoga, który zmarł 10 lat temu. W czasie koncertu prowadzonego przez ks. dr. Adama Malinę wystąpił chór Jubilate Deo pod dyr. Joanny Bliwert-Hoderny oraz Kwartet smyczkowy Crystal. Po oddzielnych występach chóru i kwartetu oba zespoły w drugiej części dały wspólny koncert. 

 

zdjęcia: Danuta Sowa