english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

15 lat i ponad 65 000 prezentów

15. ogólnopolska akcja charytatywna „Prezent pod choinkę” zakończona

15.12.2015

Dzięki hojności Polek i Polaków – tych najmłodszych, młodzieży, dorosłych i osób starszych –zebraliśmy 5013  paczek, w tym 419 paczek wirtualnych. Wszystkie te prezenty trafią do dzieci zagrożonych ubóstwem na Białorusi (tam pojechało 980 paczek), w Rumunii (2 046 paczek) i na Ukrainie (1 987 paczek).


15 lat i ponad 65 000 prezentów

– Te liczby to dla nas świadectwo, jak prawdziwe jest hasło naszej akcji, że „więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”. Każdego roku zaczynamy tę akcję z obawą, czy po raz kolejny znajdą się osoby, które będą chciały podarować kawałek serca nieznajomemu i daleko mieszkającemu dziecku. Każdego roku jesteśmy zaskakiwani otwartością i serdecznością ludzi, do których docieramy. Jestem przekonany, że każda paczka to więcej niż jeden uśmiech na twarzy dziecka – wyjaśnił Paweł Gumpert, zastępca dyrektora Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, organizatora akcji.

 

W ramach akcji prezenty zbierane były w całej Polsce już po raz 15, od Szczecina, przez Białystok Kraków, Cieszyn, Lublin, Gorzów Wlk., Wrocław, Świdnicę po wiele innych miejscowości, a pilotowało ją ponad 130 wolontariuszy - koordynatorów lokalnych m.in. nauczycieli, duchownych i przedsiębiorców.

 

Od 2001 roku akcja prowadzona jest we współpracy z Diakonią Polską i śląskim oddziałem Joannici Dzieło Pomocy. W ciągu tych 15 lat dzięki ofiarodawcom z całej Polski rozdaliśmy dzieciom ponad 65 000 prezentów. 

 

Dziękujemy!

 

www.prezent.cme.org.pl