english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

17. Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej

Sportowa rywalizacja w zabrzańskiej hali

23.11.2015

Zakończył się 17. Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar im. ks. Andrzej Hauptmana. Poniżej przedstawiamy podsumowanie rywalizacji, przygotowane przez organiatorów turnieju.


17. Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej

Drodzy,

Bardzo serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy Wam za liczne zgłoszenia, za uczestnictwo, za sportową postawę, za grę z poszanowaniem zdrowia innych. To była już 17. edycja naszego Turnieju i jesteśmy wdzięczni jako organizatorzy, że cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem z Waszej strony.

Jak co roku, serdecznie dziękujemy pani pastorowej Eugenii Hauptman, która jako nasz honorowy gość, od wielu lat zaszczyca Turniej swoją osobą, nie tylko kibicując, ale czynnie pomagając w jego organizacji.

Serdeczne podziękowania składamy organizacji Joannitów za opiekę medyczno - ratowniczą, to naprawdę duży komfort, kiedy o nasze zdrowie dbają fachowcy, z tak dobrej organizacji.

Dziękujemy sędziom piłkarskim, za dbanie o właściwy poziom spotkań i panowanie nad emocjami, które w trakcie zaciętej walki niejednokrotnie silnie wybuchają.

W tym roku mamy również szczególne powody do radości i podziękowań.
Nasz Turniej zaszczycili swą obecnością dwaj sympatycy piłki nożnej, którzy swego czasu czynnie brali udział w rozgrywkach piłkarskich.
Mowa tu o biskupie diecezji katowickiej ks. Marianie Niemcu, który tak jak w ubiegłym roku otworzył nasz Turniej oraz o zwierzchniku naszego kościoła ks. biskupie Jerzym Samcu, który uhonorował zwycięskie zespoły wręczając im puchary. Koniecznie przy tym trzeba dodać, że ks. biskup Jerzy Samiec jest pomysłodawcą i wieloletnim organizatorem naszego Turnieju. Księżom biskupom serdecznie dziękujemy, że znaleźli czas aby zaszczycić nas swą obecnością. Nie chwaląc się, jest to widoczny znak tego, jak dużą rangę ma nasz Turniej.

Na koniec składamy podziękowania organizatorom naszego Turnieju.
Uwierzcie mi, że trzeba włoży wiele wysiłku i to z wyprzedzeniem, żeby przygotować taki Turniej, dlatego ks. Dariuszowi Dawidowi z parafii zabrzańskiej, ks. Andrzejowi Wójcikowi i ks. Tymoteuszowi Bujokowi z parafii gliwickiej, p. Danielowi Welderowi z Zabrza, p. Adamowi Markowi i p. Mariuszowi Minkinie z Gliwic, składamy podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie tego Turnieju.

Kochani,
jest jeszcze jedna rzecz, o której musimy wspomnieć.
W trakcie naszego Turnieju upamiętniliśmy chwilą milczenia i modlitwą wszystkich obywateli Francji, którzy 13 listopada zostali tragicznie dotknięci serią zamachów terrorystycznych. Dziękuję, że aż tyle mogliśmy zrobić jako sportowcy, w czasie naszych rozgrywek. Proszę, pamiętajmy o tych wszystkich, którzy tam ucierpieli.

Za to wszystko Drodzy serdecznie Wam dziękujemy!!!

 

relacja: Mariusz Minkina


Więcej o statystykach i wynikach oraz pełna galeria zdjęć na stronie Parafii Gliwice