english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

25. rocznica ordynacji

Dziękczynienie za 25 lat pracy w Kościele

15.12.2012

Przed 25 laty w kościele ewangelickim Jana Chrzciciela w Świętochłowicach odbyła się ordynacja sześciu magistrów teologii, absolwentów Chrześcijańskiej Akadami Teologicznej w Warszawie.


25. rocznica ordynacji

13 grudnia 1987 r. ordynowani zostali: Andrzej Dyczek, Marek Loskot, Piotr Sitek, Waldemar Szajthauer, Władysław Wantulok, Piotr Wowry. Ordynacji dokonał ówczesny zwierzchnik Kościoła ks. bp Janusz Narzyński.

 
Z dniem ordynacji poszczególni duchowni skierowani zostali do służby w każdej z diecezji naszego Kościoła:  
 
ks. Andrzej Dyczek - Wrocławska
ks. Marek Loskot - Pomorsko-Wielkopolska
ks. Piotr Sitek - Mazurska
ks. Waldemar Szajthauer - Katowicka
ks. Władysław Wantulok - Cieszyńska
ks. Piotr Wowry - Warszawska 
 
W 25 - tą rocznicę ordynacji Jubilaci dziękowali Bogu za minione lata służby w Kościele Ewangelicko - Augsburskim oraz prosili o dalsze błogosławieństwo. Nabożeństwo dziękczynne, które odbyło się w ewangelickim kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle, prowadzone było przez Biskupa Kościoła ks. Jerzego Samca oraz Biskupa Diecezji Cieszyńskiej ks. Pawła Anweilera. Kazanie wygłosił Biskup Kościoła w oparciu o słowa ap. Pawła, skierowane do Koryntian w 2. Liście 4, 7-18. W refleksji spowiedniej prowadził zebranych bp Paweł Anweiler. Obydwaj Biskupi udzielili Jubilatom błogosławieństwa. 
 
W nabożeństwie uczestniczyli wierni pięciu parafii z Diecezji Cieszyńskiej (ze względu na aurę nie dojechał ks. Marek Loskot). Pod adresem Jubilatów skierowane zostały słowa podziękowań za dotychczasową służbę i życzenia. W imieniu samorządów wypowiedział je Burmistrz Miasta Wisła Jan Poloczek, w imieniu Posła Ziemi Cieszyńskiej Czesława Gluzy wypowiedziała je jego asystentka, a w imieniu Parafii Rzymskokatolickiej życzenia złożył ks. Wiesław Bajgert. W imieniu wszystkich Parafii reprezentowanych przez kuratorów życzenia wypowiedział kurator parafii w Wiśle, Leszek Pozdżorki, który nakreślił także drogę dotychczasowej służby Jubilatów.
 
zdjęcia: Szymon Brodacki